Всім відомо, що в Стародавньому Єгипті, Месопотамії і у давнього народу Інків, наприклад, про людину знали чимало і їм вдавалося лікувати і уникати безліч страшних хвороб. Але в середньовічному суспільстві знання предків просто розгубилися.

Часом методи лікування, до яких вдавалися наші предки в Середні віки, здатні шокувати сучасних громадян. Так, в XV столітті лікарі вважали, що причиною психічних розладів є "камені божевілля", які намагалися витягти за допомогою трепанації черепа.


Дізнатися про дивні методи лікування, придумані шарлатанами, можна з картин тогочасних художників. Вперше процес видобування каменю безумства зобразив нідерландський творець Ієронім Босх, картина датується приблизно 1475-1480 роками.

На абсурдність того, що відбувається вказують кілька підказок, наприклад, замість ковпака на лікаря надіта перевернута воронка, що нібито говорить про недалекість "спеціаліста". Книга на голові жінки показник того, що наука застосовується не так, як належало, а замість крові з голови пацієнта визирає квітка тюльпан.


Втім, інші голландські художники пізніше неодноразово у своїх сюжетах згадували камінь безумства, а свою популярність така тематика зберігала до XVII століття. Це підтверджує той факт, що практикувався такий метод лікування не одне століття.

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще


Історики припускають, що це або шахрайство з метою вигоди, або лікарі середньовіччя невірно трактували праці своїх предків.

Очевидно, подібні операції не рятували людину від психічних розладів, більш того, нерідко такого роду процедури вели до каліцтва або навіть смерті людей, які звернулася за допомогою.

Як відомо, в сучасному світі, більшість хвороб лікується швидко і безболісно. Однак, у середньовіччі ситуація була зовсім інша. Мабуть, у багатьох випадках було легше померти, ніж лягати під ніж до лікарів-самоучок. Не дарма тривалість життя не перевищувала 40 років.

Щоб стати лікарем досить було вміти читати, адже хірургами ставали ченці, які вміли читати. Вчилися вони по книгах більш просунутих в медичних справах арабів. На початку XIII століття їм заборонили торкатися до скальпелю і займатися своїм здоров'ям довелося селянам самостійно. Ті методи лікування, які пропонували в Середні століття, пробирають до тремтіння і викликають дику огиду.

Портал "Знай.uа" повідомляв, люди в середньовіччі вмирали тисячами, мільйонами, і не тільки з власної вини, наприклад, від недотримання елементарних правил особистої гігієни, можна було вмирати довгою і страшною смертю. Найстрашніші хвороби Середньовіччя, які забрали тисячі життів.