Гидроархеологічна експедиція в Хортицькому заповіднику, яка завершилася 17 червня, на дні Дніпра, в його гирлі, виявили середньовічний корабель, датований орієнтовно XVI століттям.

Про це повідомив керівник експедиції Дмитро Кобалія у своєму Facebook.

За його словами, стародавнє судно було знайдено буквально в 100 метрах від місця, де раніше був виявлений інший човен. Довжина плавзасобу – близько 20 метрів, ширина – до чотирьох.

На думку Кобалія, "наявність двох кораблів в одному місці може бути слідами однієї історичної події, наприклад битви запорожців з турками".

"Дубова, плоскодонна, з гострим вузьким носом, яка закінчуцвалася витонченим косим штевнем. Обшивка центральної частини виявилася відірваною... Ніс і корма збереглися краще", - розповів Кобалія.

Популярні новини зараз
Головні новини за 6 червня: ядерний удар, підрив Каховської ГЕС, масштабний збій у "Приватбанку" та безкоштовне розмитнення Пригожин заявив, що Росія готова до ядерного удару: розбомблять Бєлгород Перетрусіть скарбнички: дві копійки, за які можна отримати шалені гроші Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців
Показати ще

"Обшивка кріпилась встик кованими цвяхами, для того у дошках вирізалися спеціальні трикутні пази. Цілком ймовірно, що судно побудували не в 17, а навіть в 16 столітті. Такі ж скоби є хорошим матеріалом і розповсюджувався на середньовічних пам'ятках Польщі, Литви та Німеччини", – зазначив фахівець. На думку Кобалії, наявність двох суден в одному місці може бути слідом однієї історичної події, наприклад – бою запорожців з турками.

Як зазначив археолог, в човні були знайдені фрагменти посуду, цвяхи і специфічні корабельні скоби, вказують на середньовічне походження знахідки.

У той же час дослідник констатував, що човен вже став жертвою грабіжників; також всередині нього були знайдені пивні пляшки і сміття.

"Зона досліджень потребує дієвого, а не декларативного захисту від посягань грабіжників, адже знайдені пам'ятники можливо єдиний слід морської історії України, поки що єдиний", – підсумував учений.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Карибському морі група дайверів виявили затонулий іспанський корабель, на борту був вантаж золота, срібла і дорогоцінні камені на 17 млрд доларів. Відзначається, що знахідку зробили ще в 2015 році, і тільки зараз опублікували офіційну інформацію про цю подію.

Історики заявили, що галеон "Сан-Хосе" затонув в результаті бою з британцями в 1708 році. На його борту був вантаж срібла, золота і смарагдів, який оцінюють у 17 млрд доларів. Приналежність корабля встановили завдяки декоративним дельфінам, вигравіруваним на гарматах.