Невелике радянське містечко під назвою Піраміда, так-так ви все вірно прочитали. В радянському союзі існувало місто з такою назвою. Зараз, це місце ніби заморожено самим часом, і навколишня природа робить все можливе, щоб прийняти штучні споруди в себе. Олені, тюлені і лисиці - ось поки що єдині мешканці місця, яке в Радянському Союзі називали новим фронтиром.

Не варто шукати містичного підгрунтя в назві селища. Містечко засноване біля підніжжя гори пірамідальної форми, ось і весь секрет.

До Баренцбурга, найближчого населеного пункту, звідси цілих 120 кілометрів, так що люди рідко забрідають в ці руїни. Туристів тут також навряд чи знайдеш.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Взагалі, як відомо, перше поселення заснували тут шведи. Компанія Spetsbergens Svenska Kolfalt обладнала шахту ще в 1911 році, а в 1931 продало весь рудник радянському тресту "Арктикуголь".

До початку Другої світової війни СРСР встиг відбудувати тут невелике селище і власну шахту, але потім жителів довелося евакуювати.

Уже після війни, в березні 1947 року з порту в Піраміду пролягла перша вулиця. Селище розростався, геологи знаходили все нові гірничорозвідувальних вироблення. За кілька років тут видобули приблизно 70 тисяч тонн вугілля, і до 1980 року в Піраміді проживало понад тисячу осіб.

У планах було перетворити невелике селище в новий районний центр, навколо якого б уже виросли нові поселення. Піраміда обзавелася капітальними багатоповерхівками, своїм басейном, бібліотеками і навіть зимовим садом. Люди самі прагнули облаштувати свій побут, розуміючи, що підтримка високого морального духу на Крайній Півночі може стати життєво важливим питанням.
До самого 1998 року Піраміда залишалася найпівнічнішою діючої шахтою в усьому світі. У 1995 році селище відвідав сам норвезький король Гаральд V, чомусь прийшов в захват від місцевої архітектури і дарував за це Піраміді звання "перлини" архіпелагу.

Рішення про закриття шахти було прийнято в кінці 1997 року. На момент закриття річний план видобутку вугілля становив 135 тис. Тонн або 57 відсотків проектної потужності шахти. Зниження рівня видобутку вугілля було пов'язано в основному з неможливістю своєчасного поповнення очисного фронту робіт через складні геологічні умови. Основними причинами прийняття рішення про ліквідацію шахти були обмежені запаси і високі витрати на видобуток вугілля, пов'язані з необхідністю виконання великого обсягу проведення підготовчих гірничих виробок, а також постійно зростаючі витрати на локалізацію ендогенного пожежі в шахті, яка виникла в 1970 році і чинного по теперішній час.

Місто оточує недружня північна місцевість. Гори, льодовики і пустельні долини - така обстановка може вибити з колії і самого ярого оптиміста. Прямо навпроти Піраміди розташований величезний льодовик, Норденшельд. Іноді з нього відколюються гігантські брили льоду і падають в море, перетворюючись в айсберги.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в китайській східній провінції Чжецзян розташований невеликий острів Шенгшан. Саме тут знаходиться покинуте селище Хаутаувань, яке заросло пишною зеленню, перетворившись в село-привид.