Міжнародна група дослідників з'ясувала, чому давня єгипетська цивілізація прийшла в занепад. Виною всьому стала глобальна зміна клімату після виверження вулкана.

Про це повідомляє "Стіна". Цивілізація сильно залежала від щорічних розливів річки Ніл. Багата мікроелементами і органічними речовинами вода періодично заливала велику долину, що підтримувало родючість ґрунту. В результаті уздовж річки розвинулися регіони землеробства. Саме тому великі єгипетські міста розташовані в річковій долині.

Але розлив Нілу залежить від мусонних злив на території Ефіопського нагір'я. Сезон дощів починався в червні і триває до грудня, а пік опадів припадав на літній сезон. Єгиптяни починали посів в жовтні, коли води річки відступали.

Але в деякі роки Ніл майже не затоплював долину, що призводило до неврожаю. Це негативно відображалося на економіці і політиці стародавньої держави.

Вулканічні виверження викидають в атмосферу Землі великі кількості різних частинок. Це, на думку вчених, призвело до падіння рівня води в Нілі. Зазначені частки сприяють тому, що більше сонячного світла відбивається від газової оболонки планети назад в космос, що впливає на розподіл тепла і кількість опадів на всій планеті.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: "вагітність" Ольги Сумської, навала павуків, нова пристрасть Тіни Кароль і небезпечний бензин на АЗС

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Один з негараздів припав на період правління династії Птолемеїв. Приблизно в 44 році до нашої ери, коли Єгиптом правила Клеопатра, в різних куточках планети відбувалися потужні вулканічні виверження.

Мусонний цикл порушився через попіл і газу в атмосфері. В результаті різко знизився рівень води в Нілі і в країні почався сильний голод.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в історії людства було безліч епідемій, але деякі з них спровокували особливо велику кількість жертв.