Протягом довгого часу археологи не могли розгадати загадку, як єгиптяни у Бронзову добу змогли побудувати піраміду Хеопса - одне із семи чудес світу. 147-метрова піраміда залишалася однією з найвищих споруд світу аж до періоду Середньовіччя.

І лише нещодавно єгиптологи довідались, як саме доставляли кам'яні блоки для піраміди з Тура, який знаходиться в 13 кілометрах від Гізи, повідомляє Daily Mail.

За словами вчених, 170 тисяч блоків з вапняку, кожен з яких важив 2,5 тони, перевозили в дерев'яних човнах по мережі спеціально виритих каналів. Їх доставляли в імпровізовану гавань прямо біля основи Великої піраміди.

Розгадку таємниці виявили в стародавньому папірусі, покладеному в похоронний церемоніальний човен фараона Хуфу в 2600 році до нашої ери. У документі докладно описано, як робітники везли блоки, як були прориті канали та побудовані гігантські греблі, щоб по них направити води Нілу до потрібного місця. Папірус підписав наглядач по імені Мерер, який відповідав за команду з 40 робітників.

Однак з огляду на колосальні відстані, археологи не могли прийти до єдиної думки щодо способу транспортування.

Крапку в запеклій дискусії поставила знахідка Марка Лехнера, який виявив сліди водних каналів під основою плато Гізи. "Ми описали в загальних рисах басейн і мережу каналів, які ведуть до основи піраміди", - говорить археолог.

Команда фахівців також відновила давні човни, щоб зрозуміти, як саме вони були зроблені. Виявляється, дерев'яні дошки були зшиті мотузками і щільно підігнані одна до одної.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Кума Дзідзьо Цибульська зустріла весну в обіймах красеня, і це не чоловік: "Час зав'язувати"

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи знайшли єгипетський папірус, на якому зображено НЛО.