Семюель Морзе – винахідник названої в честь нього абетки, про яку ви, швидше за все, чули. Моряки і льотчики використовують її для ефективної комунікації. Вона являє собою досить складну систему тире і точок.

Одне з найпопулярніших "слів" в абетці Морзе - SOS. Його склад: 3 крапки, 3 тире, 3 точки. Це універсальний сигнал лиха. Вважається, що SOS розшифровується як "врятуйте наш корабель" або "врятуйте наші душі". Насправді, це не зовсім так. По суті, у "SOS" взагалі немає ніякого значення.

Чому ж моряки і льотчики використовують саме цю абривіатуру? Все дуже просто - таке поєднання запам'ятати легше всього. Саме тому воно стало універсальним сигналом лиха.

На міжнародному рівні воно використовувалося не завжди. Раніше сигнал тривоги заміняла абревіатура CQD. У 1904 році Гульєльмо Марконі взяв загальний британський сигнал CQ і додав до нього літеру D, що означала "лихо" (distress). І так само, як люди помилково інтерпретують SOS, тоді вони подумали, що CQD означає "прибути терміново, небезпека" (come quick danger).

Вже через два роки, в 1906 році, сигнал CQD змінили на SOS, подумавши, що такий простий, впізнаваний сигнал буде набагато легше запам'ятати. В 1908 році він офіційно став новим універсальним закликом про допомогу, але для повного впровадження все ж потрібні були роки. Наприклад, коли Титанік потонув, він подавав сигнал CQD, але, не отримавши ніякої відповіді, перейшов на SOS.

Популярні новини зараз

Маша Полякова захотіла Майбах за 5 мільйонів, тому що у неї болять ноги, патлатий наречений запропонував тільки руку

Андре Тан зізнався, що зміг знайти в українках, як справжній чоловік: "Токсичні і нікому не потрібні..."

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Нагадаємо, що азбука Морзе добралася і до смартфонів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, факти з життя винахідника Жозеф-Мішеля Монгольф'є.

Також портал "Знай.uа" повідомляв історію життя великого фізика Ервіна Шредінгера.