Семюель Морзе – винахідник названої в честь нього абетки, про яку ви, швидше за все, чули. Моряки і льотчики використовують її для ефективної комунікації. Вона являє собою досить складну систему тире і точок.

Одне з найпопулярніших "слів" в абетці Морзе - SOS. Його склад: 3 крапки, 3 тире, 3 точки. Це універсальний сигнал лиха. Вважається, що SOS розшифровується як "врятуйте наш корабель" або "врятуйте наші душі". Насправді, це не зовсім так. По суті, у "SOS" взагалі немає ніякого значення.

Чому ж моряки і льотчики використовують саме цю абривіатуру? Все дуже просто - таке поєднання запам'ятати легше всього. Саме тому воно стало універсальним сигналом лиха.

На міжнародному рівні воно використовувалося не завжди. Раніше сигнал тривоги заміняла абревіатура CQD. У 1904 році Гульєльмо Марконі взяв загальний британський сигнал CQ і додав до нього літеру D, що означала "лихо" (distress). І так само, як люди помилково інтерпретують SOS, тоді вони подумали, що CQD означає "прибути терміново, небезпека" (come quick danger).

Вже через два роки, в 1906 році, сигнал CQD змінили на SOS, подумавши, що такий простий, впізнаваний сигнал буде набагато легше запам'ятати. В 1908 році він офіційно став новим універсальним закликом про допомогу, але для повного впровадження все ж потрібні були роки. Наприклад, коли Титанік потонув, він подавав сигнал CQD, але, не отримавши ніякої відповіді, перейшов на SOS.

Популярні новини зараз
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Кличко вирішив звинуватити Зеленського у гибелі людей через зачинені укриття Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Нагадаємо, що азбука Морзе добралася і до смартфонів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, факти з життя винахідника Жозеф-Мішеля Монгольф'є.

Також портал "Знай.uа" повідомляв історію життя великого фізика Ервіна Шредінгера.