Семюель Морзе – винахідник названої в честь нього абетки, про яку ви, швидше за все, чули. Моряки і льотчики використовують її для ефективної комунікації. Вона являє собою досить складну систему тире і точок.

Одне з найпопулярніших "слів" в абетці Морзе - SOS. Його склад: 3 крапки, 3 тире, 3 точки. Це універсальний сигнал лиха. Вважається, що SOS розшифровується як "врятуйте наш корабель" або "врятуйте наші душі". Насправді, це не зовсім так. По суті, у "SOS" взагалі немає ніякого значення.

Чому ж моряки і льотчики використовують саме цю абривіатуру? Все дуже просто - таке поєднання запам'ятати легше всього. Саме тому воно стало універсальним сигналом лиха.

На міжнародному рівні воно використовувалося не завжди. Раніше сигнал тривоги заміняла абревіатура CQD. У 1904 році Гульєльмо Марконі взяв загальний британський сигнал CQ і додав до нього літеру D, що означала "лихо" (distress). І так само, як люди помилково інтерпретують SOS, тоді вони подумали, що CQD означає "прибути терміново, небезпека" (come quick danger).

Вже через два роки, в 1906 році, сигнал CQD змінили на SOS, подумавши, що такий простий, впізнаваний сигнал буде набагато легше запам'ятати. В 1908 році він офіційно став новим універсальним закликом про допомогу, але для повного впровадження все ж потрібні були роки. Наприклад, коли Титанік потонув, він подавав сигнал CQD, але, не отримавши ніякої відповіді, перейшов на SOS.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Нагадаємо, що азбука Морзе добралася і до смартфонів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, факти з життя винахідника Жозеф-Мішеля Монгольф'є.

Також портал "Знай.uа" повідомляв історію життя великого фізика Ервіна Шредінгера.