Відносини, в яких жінка значно старше обранця, здаються прикметою нашого часу. Адже, в сучасному світі, багато жінок в сорок, і в п'ятдесят виглядають настільки привабливо, що молоді чоловіки віддають перевагу їх чудовому поєднанню краси і мудрості, яке не зустрінеш в дівчатах.

Дехто ставиться до таких союзів негативно і вважають, що ні до чого хорошого він не приведе. Однак ці люди, не знають, що такий шлюб - в якому дружина була старша за чоловіка на цілих 20 років - був у знаменитій музи Пушкіна Анни Керн. Їх союз був прекрасним підтвердженням того, що справжньому коханню не страшні ні вікові перепони, ні інші труднощі.

Перший шлюб Анни Полторацькою був звичайною для початку XIX століття історією. Її батько, владний і впливовий чиновник, сам вибрав 17-річної дочки чоловіка, 52-річного генерала Єрмолая Федоровича Керна.

У своєму щоденнику Анна писала: "Його неможливо любити - мені навіть не дано розради поважати його; скажу прямо - я майже ненавиджу його". Пізніше це виразилося і в ставленні до дітей від спільного з генералом шлюбу - до трьом дочкам Анна була досить холодна.

Популярні новини зараз
Хаял Алекперов з "Битви екстрасенсів" розповів про свою тривогу на рахунок війни: "Побачив Ісуса, який ходить Майданом" 5-6 днів у повній темряві: експерт назвав міста, які першими поринуть у блекаут Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще

Бали і світські розваги були рідкістю, втім, в ці моменти Ганні все ж вдавалося захоплювати чоловіків, і одного разу під її чарівність потрапив, як відомо, Пушкін.

До речі, Анна не надавала значення своєму захопленню письменником. З гіркотою вона писала, що Пушкін, висловлюючи захоплення дамам і присвячуючи їм вірші, проте, був про своїх муз невисокої думки. Він, як відзначала Анна Петрівна, більше цінував їх зовнішньої лиск, ніж глибину їх душі.

Але Анна в цей момент кокетувала з приятелем поета (і сином Осипової?) Олексієм Вульфом, а в Ризі між Анет і Вульфом трапився палкий роман. Пушкін ж продовжував страждати, і Анна тільки через два роки зійшла до геніального залицяльника.

Але, домігшись свого, Пушкін виявив, що з цього моменту почуття поета швидко розвіялися, і їх зв'язок припинилася. Однак після одруження Пушкіна і смерті Дельвіга зв'язок з цим колом спілкування був розірваний, хоча у Анни залишилися добрі стосунки з родиною Пушкіних - вона як і раніше відвідувала Надію Йосипівну і Сергія Львовича Пушкіних, ""Лева", якому я запаморочила голову", і звичайно ж , з Ольгою Сергіївною Пушкіної, "повірницею в сердечних справах".

Були в її житті і інші романи. У 1819-му, коли їй було 19, в її житті майнув таємничий незнайомець, якого вона називала в своєму щоденнику "Шипшина". Потім у неї зав'язався роман з місцевим поміщиком Аркадієм Гавриловичем Родзянко. У 25 років був роман з двоюрідним братом Олексієм Вульфом.

У 27 років Ганна Керн остаточно перебралася в Санкт-Петербург, назавжди розпрощавшись із ненависним чоловіком і поховавши свою репутацію "пристойної жінки". Так вона набула статусу знедоленої. Втім, це не завадило Ганні продовжувати любити і закохуватися.

Справжня любов прийшла до неї в 36 років. Її обранцем став 16-річний кадет Першого Петербурзького кадетського корпусу, її ж троюрідний брат Саша Марков-Виноградський. Анна зовсім припинила з'являтися в суспільстві і стала вести тихе сімейне життя. Через 3 роки народила сина, якого назвала Олександром. Все це відбувалося поза шлюбом.

25 липня 1842 року вона обвінчалася з Олександром. Вони жили дуже скромно. Чоловік служив, але він не вмів робити кар'єру, і його платня була невеликою. Але Анна ніколи не дорікала чоловікові і навіть допомагала йому - підробляла перекладами. В особливо важкі моменти вона продавала листи Пушкіна, по 5 рублів за штуку.

Чоловік Анни помер, коли їй було 79. Вона пережила чоловіка всього на 4 місяці.

Нагадаємо, 5 знаменитих чоловіків, які відзначилися досягненнями на особистому фронті у шанобливому віці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", по прекрасній танцівниці Лоле Монтес сходили з розуму найбагатші чоловіки Європи. Давайте ж дізнаємося, як Лола увічнила своє ім'я завдяки чарівній привабливості.

Також "Знай.uа" писав, 12 інтимних заповідей для всіх пролетарів.