Автор незвичайних творів і життя прожив незвичайне. Письменник Франц Кафка народився 3 липня 1883 року в Празі, в Австро-Угорщині. Його твори - "Замок", "Процес", "Перетворення" - пронизані абсурдом і страхом перед світом. Вивчаючи біографію Кафки, можна зрозуміти, як в його голові народжувалися всі ці неймовірні, але лякаючи і безвихідні світи.

Яким було життя письменника давайте дізнаємося.

1. Батьківщину любив і ненавидів

Франц Кафка народився в Празі в єврейській родині, яка своїм корінням йшла до роду Паріас. Цей рід дав світові багатьох знаменитих рабинів. Кафці національність доставила чимало проблем - в Празі тієї епохи нерідко відбувалися єврейські погроми.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки Українцям подарують безкоштовну розмитнення, але лише один раз і не всім: кому пощастило Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

"Весь день я провів на вулицях, які купалися в антиєврейській ненависті", - повідомляв Кафка в листі, кажучи, що єдиний порятунок - втеча з міста.

І далі розмірковує: було б природно покинути місце, де тебе так ненавидять, але він залишається, прирівнюючи свій "героїзм" до героїзму таргана, якого ніяк не витравити з ванної.

Абсурд ситуації полягав ще й у тому, що чеський єврей писав німецькою мовою, яку в Чехії більшість ненавиділо.

Більш того, Кафка навіть стає символом Праги - міста, яке він любив, але при цьому ототожнював його зі злом, що висмоктало з нього всі сили.

2. Кафка став автором каски

Франц все життя розривався між письменством і юриспруденцією. Як він писав, все, що пов'язано з не-літературою, здається йому зовсім безглуздим, непотрібним, порожнім. Але батько-деспот змусив свого забитого сина вивчитися на юриста і навіть отримати докторський ступінь з юриспруденції. Отримавши блискучу освіту, Кафка влаштовується працювати скромним клерком страхового товариства. Роботу свою ненавидів, але, бачачи за службовим обов'язком, які бувають випадки на будівництвах і в промисловості, винайшов і впровадив жорстку каску для робітників. За що був удостоєний пам'ятної нагороди від міста.

3. Ненавидів м'ясо

Незважаючи на те, що дід Кафки був м'ясником, сам письменник став вегетаріанцем. Його лякали туші вбитих тварин, сам їх вигляд валив Кафку в чергову депресію. Як пишуть дослідники, в роду Кафки всі відрізнялися велетенські ростом. Розповідають, що дід Якоб Кафка, м'ясник в Воссеці, міг підняти мішок з борошном зубами. У цій родині всі були дужими, навіть сестри Франца. А сам він соромився свого високого зросту, через що відчував себе не сильним, а кволим, незграбним і смішним. Письменник страждав зниженим тиском, головними болями, мігренню, безсонням, запорами, дуже соромився свого тіла.

4. Боявся жінок

До 26 років був незайманим. Відносини Кафки з жінками були більш ніж дивними. Незважаючи на те, що закохувався письменник дуже часто, він жінок боявся. Про свою першу пасію Кафка напише в щоденнику: "В готелі моя подружка зовсім невинно дозволила собі одну маленьку гидоту, та ще сказала одну дріб'язкову сальність. Я відразу зрозумів, що ніколи не зможу цього забути, і зрозумів також, що ця мерзота або сальність обов'язково пов'язані з усім тим, що сталося ".

Пізніше в його житті з'явилася Феліція Бауер, дівчина зовсім некрасива, про що Кафка заявив їй при першій зустрічі. Протягом чотирьох років він два рази робив Феліції пропозицію руки і серця.

Бауер обидва рази відповідала згодою, а ось Кафка так і не наважився одружитися.

Реальне життя з жінкою його приваблювало мало, його більше вабила епістолярна романтика. За час відносин з Бауер Франц написав чимало творів: "Кочегар", розділи з роману "Америка", "Перетворення", "Вирок". На жаль, такий романтизм влаштовував тільки письменника, а Феліція відверто давала зрозуміти, що хоче сім'ю та дітей. І все ж відносини закінчилися зовсім не через нерішучість Кафки одружитися. Перебуваючи в "епістолярної любові" з Бауер, Кафка закохується в її подругу Грету Глох, але намагається це приховати. Закінчилося все це тим, що жінки влаштували прилюдно прочуханку письменнику.

5. Одружився на порозі смерті

Все-таки одружитися Кафка вирішив тільки в 40 - на 19-річній Дорі Діамант, яку він зустрів на одному з єврейських заходів. Через 3 тижні вони стали жити разом у Берліні. Далі Дора поїхала разом з Францем в передмістя Відня, де знаходилася туберкульозна лікарня, в якій лікувався Франц.

Кафка написав батькові коханої, благаючи якнайшвидше благословити їхній шлюб. Але рідня Дори вирішила, що 40-річний письменник, який скоро помре від туберкульозу, не найкраща партія для молодої дівчини. Через одинадцять місяців після знайомства з Діамант письменник помер у Дори на руках.

Перед смертю Кафка віддав всі свої ще невидані твори Максу Броду і клятвено попросив все спалити. На цих сторінках відображені страхи, фобії письменника і спроби впоратися з почуттями, які його мучили. Брод прохання не тільки не виконав, але і всіляко сприяв публікації спадщини Франца Кафки та його просуванню. Велика частина творів Кафки, таким чином, була видана вже після смерті автора. Сьогодні в Празі є Будинок-музей Кафки, де зібрані всі його твори. А у дворі встановлений пам'ятник у вигляді двох пісяють чоловіків.

Нагадаємо, за що геніальна Хеді Ламарр увійшла в історію.

Як повідомляв портал "Знай.uа", по закінченню 119 років з дня народження письменника Ернеста Хемінгуея, згадуємо жінок, які були його музами.

Також "Знай.uа" писав, брати, які перейшли від спільних дитячих ігор до спільної творчості, хто вони.