Непереможна армія була невід'ємною частиною великих імперій. Всі розбіжності вирішувалися за допомогою одного правила - хто сильніший, той і правий. Але вже тоді військова експансія не могла ґрунтуватися виключно на чисельну перевагу - тактика, стратегія, професійні солдати і сильний лідер були невід'ємною частиною успішних воєн.
Спеціально для вас ми зібрали кілька найпотужніших армій стародавнього світу, на чолі яких стояли геніальні полководці, які набагато випередили свій час.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАрмія стародавнього Єгипту
На час правління Рамзеса II (1250 рік до нашої ери) Єгипет володів найбільшою в світі армією.
Імперія могла виставити на поле бою близько ста тисяч солдатів. Легкі бойові колісниці доповнювали піхоту, перетворюючи єгипетську армію в справжню машину смерті. Жорна цієї молотарки без праці перемололи орди хеттів, які ризикнули зазіхнути на владу великого фараона.
Перська імперія
Кір II, також відомий як Кір Великий, направив всі ресурси Перської імперії на постійну експансію, створивши одну з найбільших армій всіх часів і народів, до того ж військова підготовка персів також перебувала на вищому рівні, що відзначали навіть грецькі воєначальники.
Велика Македонія
Філіп II став королем Македонії в 359 році до нашої ери. Цар ініціював ряд військових реформ, перетворивши раніше неефективну армію в грізну силу. Для початку чисельність регулярних загонів збільшилася до 30 000 осіб, були введені спеціальні корпусу інженерів, які працювали з облогової технікою. Своєму синові, великому Олександру Македонському, Філіп залишив професійну, загартовану в боях армію, за допомогою якої той легко завоював майже півсвіту.
Римська імперія
Слава Римської імперії кувалася списами легіонерів. Пік могутності римлян почався приблизно в 30 роках до нашої ери, коли імператор Август взявся за реструктуризацію своїх легіонів. Він збільшив кількість солдатів в кожному з них до п'яти тисяч і за короткий час зібрав під своїм початком цілих двадцять вісім легіонів. Примітно, що легіонером міг стати виключно професійний солдат, що робило армію Риму практично непереможною. Уже в кінці правління Августа, до 14 року до нашої ери, чисельність імперської армії перевалила за 250 000 тисяч чоловік.
Імперія гунів
Гуни стали причиною Великого переселення народів і розпаду Західної Римської імперії. Під проводом Аттіли, свого часу відомого як "Бич Божий", гуни розграбували і спалили сотні міст.
Римляни вважали кочівників варварами, але незалежно від способу життя Аттіла був неймовірно розумним і хитрим стратегом з видатними лідерськими якостями.
Праведний Халіфат
В зеніті могутності кордону Праведного Халіфату охоплювали понад 6 мільйонів квадратних кілометрів. Близький Схід, Північна Африка, Кавказ, Персія, Белуджистан, Середземномор'ї і Піренейський півострів були завойовані всього за двадцять років. Армія Халіфату росла з кожним новим підкореним народом і до 657 році зі стотисячним військом не міг уже впоратися жоден противник.
Армія монгольської імперії
Всупереч поширеній думці, армія Чингісхана була надмірно велика. Великий полководець дійсно зміг об'єднати більшу частину кочових племен зі степів Центральної Азії, але монгольське військо завжди мало чудову тактику, високу мобільність і вміння максимально швидко адаптуватися в будь-якій новій ситуації.
Як повідомляв портал "Знай.uа", стало відомо яку війну можна назвати найжахливішою.