В Українській Радянській соціалістичній республіці святкування дня святих Василя і Меланії не заохочувалося.

Про це повідомляє "Українська правда".

Проте зі Щедрим вечором так не боролись, як з Святим. Більше того під час брежнєвського застою участь у традиційних щедрівка неофіційно дозволялась

На відміну від різдвяних колядувань, із якими регулярно велася адміністративна боротьба, особливо в містах.

Радянські діти ходили по хатах і квартирах, читаючи вихолощені віршики на кшталт "Щедрик, педрик, дайте вареник! А вареник не такий, дайте рубель золотий!" А в музичних школах виконували і канонічного "Щедрика" Леонтовича.

Популярні новини зараз
Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

"Старий Новий рік" - феномен поєднання офіційного календаря і дорадянської традиції. СРСР жив за григоріанським календарем, тоді як церква з часів Російської імперії зберігала календар юліанський. 13 днів різниці між "старим" і "новим" стилем і забезпечили радянським дітям ще один додатковий новий рік.

Тіна Кароль виконала знамениту українську щедрівку.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що американський посол розчулила українців легендарною новорічною піснею.