В Росії слідство остаточно встановило і переконалося в достовірності останків царської сім'ї, знайдених на місці їх загибелі в Єкатеринбурзі. Про це повідомляється на сайті Слідчого комітету Росії.

"Проведено комплекс слідчих дій та експертних досліджень. Молекулярно-генетичними експертизами підтверджена приналежність виявлених останків колишньому імператорові Миколі II, членам його сім'ї та особам з їх оточення", — заявила офіційний представник СК Світлана Петренко.

Молекулярно-генетична експертиза виявила родинні зв'язки у 7 з 11 виявлених останків — мати, батько, чотири дочки і син. Ту саму експертизу провели для того щоб встановити біологічну спорідненість імператора Олександра III (ексгумовано в Петропавлівському соборі Санкт-Петербурга) і загиблої людини, ідентифікованої як Микола II — вони є родичами на рівні батько-син.

Микола II, його дружина, діти і слуги були розстріляні влітку 1918 року в Єкатеринбурзі.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Астролог побачив у травні "лихо" для України
Показати ще

Нагадаємо, у справі про поховання останнього російського царя Миколи ІІ, яка розтяглась на довгі роки, новий поворот.

Стали відомі висновки стоматологів, які проводили експертизу зубощелепної системи черепів, які були виявлені в "царському" похованні на Уралі.

Вердикт фахівців остаточний: люди, чиї останки були підняті пошукачами з потайної ями на старій Коптяківській дорозі, за багатьма ознаками зубів абсолютно не схожі на царя Миколу Другого, його дружину і дітей.

Експертиза, про яку йде мова, була проведена в рамках відновленого на прохання Російської Православної Церкви розслідування про "єкатеринбурзькі останки". Дослідження проводили кілька вчених: лікар-стоматолог вищої категорії, віце-президент Стоматологічної асоціації Санкт-Петербурга Еміль Агаджанян, історики Леонід Болотін і Олексій Оболенський.

Крім того, експертиза дозволяє зробити висновки про те, що знайдені останки не належать імператриці Олександрі Федорівні і князівнам Ользі Миколаївні, Тетяні Миколаївні та Анастасії Миколаївні, зважаючи на множинні наявності карієсу і пародонтиту на зубах, що не піддавалися зубному лікуванню не менше 1-2 років до смерті власників черепів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", особливу увагу дослідників привертають дочки Миколи II, які на момент розправи були вже дорослими дівчатами, і заміжжя, можливо, врятувало б їм життя. Але чому ж ні одна з великих князівен так і не вирушила під вінець?