Всім відомо про трагічну долю царської сім'ї, в 1918 році всі були розстріляні в будинку Іпатьєва, в Єкатеринбурзі. До сих пір ведуться суперечки про те, чи міг сам імператор, його дружина і їхні діти уникнути жахливої ​​долі. Але особливу увагу дослідників привертають дочки Миколи II, які на момент розправи були вже дорослими дівчатами, і заміжжя, можливо, врятувало б їм життя.

Але чому ж ні одна з великих князівен так і не вирушила під вінець?

Старша дочка Ольга

Старшій дочці Миколи II на момент розстрілу вже виповнилося 22 роки. Звичайно, нехай і за настільки коротке життя, але Ольга закохувалася і навіть не раз. Напевно, про всі її захоплення невідомо й досі. Але те, що в 1912 році вона повинна була заручитися з двоюрідним братом Миколи II Дмитром Павловичем - це факт.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Однак мати майбутньої нареченої виявилася категорично проти цього шлюбу, і зовсім не через близьке споріднення подружжя. Олександра Федорівна не терпіла Дмитра Павловича за його ненависть до Распутіна. Пізніше князь дійсно взяв участь у вбивстві царського старця. Через 4 роки, в 1916 році, Ольга знову мало не вийшла заміж. Претендентом на руку і серце старшої дочки царя став по волі його власної матері інший великий князь Борис Володимирович. Але Олександра Федорівна відкинула і цю пропозицію. На думку, імператриці, Борис не вартий був їх Ольги. Він славився своїми любовними пригодами, і Олександра Федорівна була впевнена в тому, що її дочка все одно не погодилася б зв'язати своє життя з таким собі повісою.

Тетяна

Другій царській дочці Тетяні в 1918 році виповнилося 21 рік. Спочатку Тетяну хотіли видати заміж за сина Сербського короля Олександра. Сім'ї навіть зустрічалися з цього приводу, але почалася Перша Світова війна, і переговори про заручини стали недоречні.

Та й сама Тетяна разом з матір'ю і сестрами почала доглядати за пораненими в госпіталі. Здавалося, дівчині було не до амурних справ. Але саме в лікарняних стінах велика княжна познайомилася з корнетом по імені Дмитрій Малама. Тетяна так прив'язалася до Малама, що її почуття стали помічати і оточуючі. Тим більше, що і корнет надавав Тетяні знаки уваги. Зокрема, знаючи про любов імператорської дочки до тварин, він подарував їй собаку, французького бульдога. Примітно, що Олександра Федорівна теж ставилася до Малама з теплотою, але, безумовно, у цих відносин не було ніякого майбутнього.

Марія

Марії Миколаївні виповнилось 19, коли її не стало. Дівчина була дуже красивою. Марія мріяла про заміжжя і дітей. Майбутній король Румунії Кароль II хотів свого часу одружитися на великій княжні. Але Микола вважав, що на той момент Марія була ще зовсім юною для шлюбу. Взагалі Марію до самої смерті всі вважали дитиною.

Навіть коли дівчина познайомилася з офіцером Миколою Деменковим, який командував суднами, які охороняли членів царської сім'ї, сестри тільки посміювалися над Марією і навіть над самим Деменковим, називаючи того "товстим". Марія листувалася з коханим, говорила з ним по телефону і навіть сама пошила для нього сорочку. Але на тому все і закінчилося.

Анастасія

Наймолодша з сестер Романових, була убита в віці 17 років. Вона вже не була маленькою дівчинкою. Але спогади, які збереглися про Анастасію говорять про зворотне. Дівчина вже трохи соромилася своєї щільної фігури, та й сестри нерідко називали її "кубушкою". Тим не менш, вона залишалася по-дитячому веселою, завзятою і з легкістю могла розсмішити будь-кого. Вночі 17 липня 1918 році Анастасії, втім, як і Ольги, і Тетяни, і Марії, і цесаревича Олексія і їх батьків не стало.

Як повідомляв портал "Знай.uа", останньою жінкою, страченої в СРСР, виявилася... шкільна посудомийка. Її звали Тамара Іванютіна і до злочинної стежцки її підвело величезне бажання жити в достатку.