Здавалося б, начебто прості, на перший погляд, явища так і залишаються великими загадками для людства. Ми живемо в епоху, коли все, що здається на перший погляд дивним, можна легко пояснити.

Але все ж, існує безліч таємниць і загадок, які не під силу розгадати людині. Про ці феномени написано безліч книг, ведуться запеклі суперечки вчених і досліджень, але істина, як і раніше криється десь в тіні.

Наприклад, наш список таємниць мучить людство не одну сотню років! Давайте про них дізнаємося.

1. Великий Сфінкс Гізи

Популярні новини зараз

Зірка фільму "Ганнібал: Сходження" Гаспар Ульєль помер після невдалого падіння на лижах: медики боролися до останнього

Петру Порошенку обрали запобіжний захід, центр Києва оточили сотні правоохоронців: ексклюзивний репортаж з місця подій

"Пірнання в ополонці - дешеве позерство": українець зруйнував головний міф Водохреще і назвав гідну альтернативу

Багатотонна фура відправила під воду понтонний міст: два села лишилися без жодного сполучення

Показати ще

Роберт Шох, британський геолог, передбачає, що у статуї спочатку була морда лева, з якої один з фараонів наказав висікти обличчя. Яке вже не одне століття загадково посміхається світу. Інший археолог, Грем Хенкок, встановив кореляцію трьох навколишніх пірамід із зірками в сузір'ї Оріона, що також не піддається ніякому науковому поясненню.

2. Мередітскій камінь

Знайдений в 1872 році під час земляних робіт в місті Мередіт на березі озера Вінніпесаукі, Нью-Гемпшир, США. Він являє собою шматок майстерно обробленого кварцу - але тут ніколи не було кварцу, так і оброблений камінь дуже добре для первісних племен. Дослідники губляться в загадках.

3. Таосскій гул

У невеликому місті Таос, Нью-Мексико, часто виникає певний гул, часто чутний на горизонті, який може бути порівняний зі звуком віддаленого дизельного двигуна. Хоча його може почути людське вухо, різні звукові пристрої виявлення не в змозі розпізнати його. Головна особливість феномена в тому, що чують його тільки місцеві жителі, зафіксувати звук на плівку не вдалося ще нікому. Це відомо з досліджень Таосского шуму, і до цього дня ніхто все ще не знає, як цей звук створюється.

4. Кам'яні лабіринти Великого Заяцкого острова

Ніхто не знає, звідки взялися лабіринти на Великому Заяцкому острові. 14 невисоких спіралеподібних конструкцій мають по центру кам'яні вівтарі з солярними символами. Тут археологи знаходили і сліди ритуальних жертвоприношень, але ось цивілізацію, яка стала творцем всього цього знайти не вдалося.

5. Монумент Йонагуни

Біля узбережжя японського острова Йонагуні водолази виявили справжнісінький підводне місто. Просто дивно, чому дослідження не тривають і зараз - знахідка дійсно лякає і надихає одночасно. Кам'яні утворення датовані віком в 16 тисяч років, аналогічні структури виявлені біля островів Окінави

6. Кам'яна куля в Боснії

Деякі вважають, що наші далекі предки створювали такі кулі як символи деяких небесних об'єктів. Інші ж археологи знаходять в них лише межові покажчики, але як насправді йдуть справи, так і не з'ясували.

7. Таємниця гори Рашмор

Архітектор Гутзон Борглум хотів створити Зал Хронік всередині скелі. Для цього він розкопав печеру за головою Авраама Лінкольна. У 1998 році, через понад 50 років після смерті Борглум, уряд США і справді помістило тут мемуари президентів, білль про права і копію декларації незалежності. Але що було тут раніше? Прихильники теорій змов вважають, що ЦРУ використовувало печеру в якості таємничої лабораторії.

8. Манускрипт Войнича

Рукопис Войнича було написано на мові, яку дослідники протягом століть пробували розшифрувати, але все було марно. Єдине, що піддається розпізнаванню, так це малюнки, знайдені на деяких сторінках.

Нагадаємо, розкрита таємниця старих фотографій, що хвилює кожного.

Як повідомляв портал "Знай.uа", невеликий острів між Венецією і Лідо, є одним з найбільш похмурих у північній частині Італії. Він повний страшних подій і оповитий найнеймовірнішими, містичними чутками.

Також "Знай.uа" писав, дослідник-аматор, виявив нові, неймовірні докази причетності до зникнення туристів на перевалі Дятлова шаманів-мансі.