Археологи з розкопок кургану "Елеке сазы" в ВКО представили громадськості нові унікальні знахідки.

Цю інформацію повідомляє прес-служба акімату ПКО.

Дослідники розповіли, що виявили "золоту людину". Це юнак, вік якого приблизно 17-18 років. Знахідка датується 8-7 століттями до нашої ери.

"Сьогодні у нас чудова новина: видатний археолог країни Зейнолла Самашев зробив унікальне відкриття. У "Елеке сази" знайдено "золоту людину". І безумовно, це вагомий внесок у скарбницю нашої країни. Це видатне відкриття свідчить про те, що в ті часи у предків була розвинена висока індустріальна культура і технологія", – зазначив Даніал Ахметов.

Археологи переконані, що хлопчика муміфікували після смерті. Про це говорять деякі особливості - наприклад, отвори на плечових кістках. Також відомо, що "золота людина" належала до вищого класу. Біля нього було виявлено повністю золотий сагайдак, кинджал, на шиї – гривня із золота у вигляді обруча. Фахівці вважають, що цей виріб є відзнакою і показником статусу людини. Взуття "золотої людини" обшите дрібним золотим бісером.

Популярні новини зараз

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

Переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст змила весь макіяж і перетворилася на гарячого хлопчину: мужності додалося вмить

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Показати ще

Останки відносять до раннесакського часу. Кістки і предмети знаходяться в сприятливому стані, завдяки чому культурно-історична реконструкція дозволить відновити картину життя і побуту людей тих часів.

За словами Зейнолла Самашева, фахівці ще довгий час будуть займатися реконструкцією, вивченням полів ДНК, музеєфікацією, вивченням антропологічних даних.

"На даний момент ми можемо сказати, що похований чоловік був муміфікований і наявні своєрідні знаки: символ вічності, сонця, руху", – сказав він.

Для більш детального дослідження антропології та кісток були задіяні співробітники Інституту етнології і антропології Російської академії наук, які за скилетом зрозуміли, що біологічний вік похованого приблизно 17-18 років. По кістках також вдалося визначити стать - це юнак європеоїдного вигляду з легким нальотом монголоїдності.

Нагадаємо, що в італійському місті Помпеї під час розкопок археологи виявили скелет належав чоловікові. Біля скелета не виявилося голови, але вчених ошелешив не сам факт, а причина, по якій нещасний загинув.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Єгипті виявили другого Сфінкса.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про 11 моторошних мумій, які налякали весь світ.