В урочищі Бармацьке поблизу Рівного українські і німецькі археологи виявили стоянку періоду палеоліта віком 15 тис. років. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДиректор Інституту археології Національної академії наук України Віктор Чубай розповів, що під час розкопок вчені знаходять наконечники для метальної, якими давні люди полювали на тварин, переважно на північних оленів. Серед знахідок також - кремнієві знаряддя праці і відходи їх виробництва, прикраси з раковин викопних молюсків, які переважно нашивалися на одяг.
Розкопки триватимуть до кінця серпня, а досліджувати навколишню територію майже два роки.
"Знаходимо наконечники для метальної, дистанційної зброї, якою тодішні люди полювали на тварин, переважно на північних оленів. Це - основна фауна, останки якої ми тут знаходимо. Основні ж знахідки – крем'яні знаряддя праці та відходи від їх виробництва, кістки тварин, на яких тоді полювали. А ще – прикраси, в основному, їх нашивали на одяг, який виготовляли їх з раковин, викопних молюсків, які знаходимо в місцевих пісках", - розповів директор Інституту археології Національної академії наук України Віктор Чубай.
Розкопки називаються Верхній палеоліт Волино-люблінської височини і паралельно тривають в Польщі. У групі археологів працюють троє німецьких дослідників, та фахівці Інституту археології.
Проект фінансує Фонд наукових досліджень Німеччини Національна Академія наук України.
Знайдені артефакти спочатку вивчать в Інституті археології НАН України, а згодом вони стануть експонатами Рівненського краєзнавчого музею.
Саме ж Бармаківське заповідне урочище, де ведуться археологічні розкопки, отримало заповідний статус заради збереження тут рідкісних рослин степового походження і комах.
Крім того, в урочищі росте дуже багато різних лікарських рослин.
Нагадаємо, сантиметр за сантиметром археологи відвойовують у стихії ранні і пізні скіфські ногайські поховання. На Запоріжжі нещадна стихія знищує унікальний об'єкт – могильник Мамай-Гора.