Сьогодні виповнюється 126 років від дня народження відомого письменника Михайла Булгакова. Талановитий драматург, режисер та актор запам'ятався тим, що завжди міг із легкістю поєднати в одному творі символізм, сатиру та глибокий зміст.

Втім, він не завжди отримував позитивні відгуки про свою творчість. Знаходилися критики, які робили все можливе, щоб п'єси його авторства вилучали з театральних репертуарів, а книги не друкували взагалі.

Не останню роль у цьому зіграло й негативне ставлення до радянської влади, адже Булгаков ніколи не вихваляв її. Навпаки – всю увагу письменник приділяв виключно проблемами суспільства та порокам. Часто його називали прихильником гуманізму.

Кращі екранізації за творами Булгакова:

Собаче Серце (1988), режисер: Володимир Бортко

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Піддослідний Шарик та небувале відкриття професора Пилипа Пилиповича Преображенського – головна тема сюжету. Визнання того, що тварину можна наділити людськими якості, можливу реакцію москвичі та порція визнання для науковця стали основними темами фільму.

Майстер і Маргарита (2005), режисер Володимир Бортко

Перехресні події, які плавно переходять від епохи сталінської Москви до життя Ісуса Христа та подій у Єрусалимі. Сучасні критики вважали одними із найбільш яскравих образів стрічки Воланда та Понтія Пілата. Першого – за небувале почуття гумору і парадокс добрих вчинків з боку сил зла, іншого – за те, що "поплатився свободою".

Іван Васильович змінює професію (1973), режисер Леонід Гайдай

Сюжет розгортається навколо зламаної машини часу. Тут двадцяте століття плавно переходить у часи Івана Грозного, а заручником власного винаходу стає інженер-винахідник Тимофеєв.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що гурт "Біллі Мілліґан Бенд" влаштував тематичний квартирник у таємничому Будинку Турбіних.