Археологи під час розкопок, які проходили на території села Шестаково Кемеровської області, зробили унікальне відкриття. Згідно з даними, наданими фахівцями, викопаний хребець, що досягає у вазі п'яти кілограмів, належав величезному ящеру зауропода.

Так, в даний час хребець є частиною експозиції обласного краєзнавчого музею Кемерово, присвяченій динозаврам, що колись населяли планету.

Зауропод, кістка якого була знайдена, являв собою різновид ящерів, що переміщаються за допомогою чотирьох лап, при цьому його зростання становив не менше 15 метрів, а маса тіла варіювалася від 15 до 35 тонн.

Ці ящери ставилися до розряду травоїдних динозаврів, які харчувалися кронами дерев, дотягуючись до них завдяки довгій шиї. Крім того, вони жили стадами, що давало їм величезну перевагу.

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Нагадаємо, дослідники з Техаського університету в Остіні і Китайської академії наук з'ясували цікаву особливість у динозаврів. Як виявилося, прадавні тварини не могли висовувати язик і лизати.

В культуру міцно увійшов образ хижого динозавра з розкритою зубастою пащею, що нагадує язик сучасних ящірок.

Але у підсумку така картина, як виявилося, далека від істини. Все життя людство було в омані. Аналіз будови порожнини рота безлічі видів динозаврів, зокрема, під'язикових кісток, показав: у них багато спільного з сучасними алігаторами і крокодилами.

У них, на відміну від багатьох видів ящірок, сполучна тканина фіксує язик на нижній щелепі по всій його довжині. Так що, швидше за все, руху язику динозаврів були сильно обмежені.

Як повідомляв портал "Знай.uа", палеонтологи із США повідомили про відкриття раніше невідомого виду "броньованого" динозавра, останки якого були виявлені в 2008 році. На Youtube-канал Музею природної історії штату Юта опубліковано відео з знахідкою.

Після проведеного дослідження, вчені прийшли до висновку, що це зовсім новий вид анкилозавров – ящерів (Akainacephalus johnsoni – Акайноцефал джонсони), що населяли Землю приблизно 100 млн років тому. Їх тіло вкрите рогами і з шипами булавообразными хвостами, що сприяло захисту цього виду динозаврів.

Також "Знай.uа" писав, дослідники з Ірландського національного університету в Корку виявили серед останків древніх ящерів жорсткі клітини шкіри, наповнені кератином, — корнеоциты. Схожими клітинами сьогодні володіють людина і ссавці з волосяним покривом. Ці частинки прийнято називати лупою.