Більшість вчених-геологів вважають, що причиною занепаду цивілізації майя стали тривалі посухи. Група канадських учених вирішила на цьому не зупинятися і копнути глибше.

Цю інформацію повідомляє Joinfo.ua.

Канадські дослідники довели, що грандіозну цивілізацію індіанців майя згубила вирубка лісів.

Так, геологи з канадського університету Макгілла (Монреаль) в одному з наукових видань опублікували результати своїх досліджень. Вони детально вивчили склад ґрунтів на території, де колись знаходилися розвинені міста-держави, імперії майя.

Вчені прийшли до висновку, що не тільки посуха зруйнувала велику цивілізацію стародавніх людей.

Популярні новини зараз
Допомога від ООН: для українців зробили важливе уточнення, як треба оформлювати Безробітних українців зобов'яжуть повернути отриману допомогу державі: в чому причина У клієнтів ПриватБанку ночами з карт зникають сотні гривень: банк звинувачує їх самих Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

Як показав аналіз грунту, взятого в джунглях, де багато століть тому вирувало життя найрозвиненішої на той момент цивілізації майя, на місці нинішніх первісних лісів грунт давним-давно був не у кращому стані, він зазнав ерозії і деградації. А сталося це через тотальну вирубку лісів жителями древніх імперій.

Зазначимо, що більшість сучасних геологів впевнені у раптовому руйнуванні цивілізації майя. Вони вважають, що жителі великих розвинених міст спішно покинули свої будинки і пішли. Назвати причину такого дивного явища ніхто не може, хоча до цих пір дослідники б'ються над вирішенням питання, генеруючи нові теорії і пропозиції, які частіше всього, викликають бурхливі суперечки в середовищі наукового співтовариства.

Нагадаємо, що за рештками кісток, які знайшли вчені в Мексиці нарешті вдалося реконструювати обличчя. Як виявилося, скелет, який пролежав на дні підводної печери півтора десятка тисяч років, належав жінці, ймовірно з племені Майя.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в печері виявили живопис стародавньої цивілізації.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що наймертвіший храм світу змусить ваше серце битися частіше.