За останками кісток, які знайшли в вчені в Мексиці нарешті вдалося реконструювати обличчя. Як виявилося, кістяк, який пролежав на дні підводної печери півтора десятка тисяч років, належав жінці, ймовірно із племені Майя.

Про це повідомляє Daily Mail.

Останки Єви (таке ім'я дали вчені стародавній жінці) з Нахарону знайшли у підводній печері Мексики на глибині 386 м на початку 2000-х. 2008-го їх підняли на поверхню. Зараз дослідники змогли відтворити її обличчя за допомогою криміналістичних методів реконструкції.

За висновками дослідників, жінки в ті часи були не високого зросту. Принаймні зріст цієї особи склав лише 140 см.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч попід ручку з Григорієм Решетником втекла від фіналістів "Холостячки": "Найжаданіша мить"

Померла Ніна Ургант - бабуся Івана Урганта, народна артистка СРСР, яка зіграла в "Вулиці розбитих ліхтарів"

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Жінка була молодою, загинула у віці 20-25 років. Встановити ці дані вченим далося завдяки останкам. Збереглося близько 80% первісної структури скелета, кажуть дослідники.

Щоб відтворити обличчя Єви, вчені з Національного інституту антропології та історії об'єдналися з бразильським 3D-дизайнером Цицероном Мораесом.

"Техніка передбачає створення віртуального 3D-зображення черепа", - сказав Дель Ріо, підводний дослідник, який знайшов останки.

Після Єви археологи виявили у підводних печерах останки ще 8 людей. Вік скелетів - 11-14 тис. років. Єва з Нахарону - один із найстаріших людських скелетів, знайдених у Мексиці.

На думку експертів, жінка могла опинитись під водою, бо її принесли в жертву чи використали як частину іншого ритуалу Майя.

Дивіться: Феноменальне будівництво племені Майя

Нагадаємо, 20 серпня, з'ясувалося, що українські дослідники розкопали в Запоріжжі незвичайне поховання жінки-воїна. Вік знайдених останків становить більше двох тисяч років. Так, українські археологи виявили поховання в Північному Причорномор'ї мультикомплексного могильника Мамай-гора. Примітно, що в похованні знаходяться останки амазонки, яким більше двох тисяч років.

Як повідомляв Знай.ua, нещодавно китайські археологи відкопали старовинні знаряддя праці, і що найбільше здивувало вчених це те, що вони проблемі із кісток. Ці знаряддя визнали найдавнішими.

Також Знай.ua писав, що в Олександрії досі точаться дискусії щодо загадкового чорного саркофагу, який нещодавно відкрили. Вченим вдалося з'ясувати, хто знаходився всередині.