Нещодавно китайські вчені знайшли молотки, які були зроблені з кісток тварин.

На думку дослідників, це найдавніші знаряддя праці, знайдені на території сучасної КНР.

Міжнародна команда дослідників заявила, що виявлені кістяні м'які молотки, є найстарішими кістяними знаряддями, знайденими в Китаї.

Кістяні знаряддя, шість з яких зроблені з зламаних довгих кінцівок травоїдних тварин і одне з оленячого рогу, були виявлені під час розкопок в місті Сюйчан центральнокитайської провінції Хенань.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

Примітно, що до цієї знахідки вчених найстарішими вважалися кістяні знаряддя, знайдені в провінції Гуйчжоу, вік яких становив 35 тис. років.

У свою чергу, дослідник хенаньського провінційного інституту культурної спадщини та археології Лі Чжаньян сказав, що кістяні м'які молотки в основному використовувалися для створення і обробки кам'яних знарядь.

Як повідомляє портал Телеграф, китайських археологів довго хвилювали такі питання як те, коли стародавні китайці почали використовувати кістку і чи були присутні в Китаї кам'яні знаряддя, зроблені ранніми людьми.

За словами Лі Чжаньяна, знахідки довели, що революція і розвиток кам'яних знарядь в Китаї почалися, щонайменше, 115 тис. років тому, і мозок китайських гомінідів, які жили в той час, був доволі розвиненим.

Нагадаємо, дослідники з Університету Вашингтона провели порівняльні експерименти з мозком чоловіка і жінки. За основу в дослідженні брали швидкість реакції на графічну картинку. Про це повідомляється в зарубіжних ЗМІ.

Як повідомляв Знай.ua, таке могло статися лише в Австралії: на одному з пляжів виявили зуби гігантської доісторичної акули. Вважалося, що вона вимерла 25 мільйонів років тому. Про це повідомляє Phys.org.

Також Знай.ua писав про те, що ви навіть не підозрюєте про те, що людство ділить планету з масою абсолютно живих реліктів, які зародилися ще сотні мільйонів років тому. Вчені ламають голови над примхами еволюції - справді, не дуже зрозуміло чому в даних конкретних випадках види не розвиваються, а ніби застигають в своєму незмінному стані.