Золоті прикраси, коштовне каміння і страшні мумії, знайдені археологами завжди привертають величезну увагу громадськості. Але самі ж дослідники, набагато більше значення надають звичайному сміттю. Саме завдяки йому сьогодні ми можемо дізнатися, як насправді жили стародавні римляни і який у них був домашній побут.

За останні кілька років команда археологів виробила системний погляд на звичайне вуличне сміття і навіть на контейнери для його зберігання. Відходи жителів Помпей та інших зниклих у часі міст дозволяють вченим встановити, яким чином вибудовувалася повсякденне життя звичайних римлян.

Так Кароліна Ченг аспірант Університету Каліфорнії, вже готує дослідження повсякденних речей, які користувалися масовим попитом.

Популярні новини зараз
Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю
Показати ще

Скромні сільські халупи і шикарні заміські будинки заможних патриціїв були поховані в 79 році нашої ери під час виверження Везувію. В результаті загинуло понад двадцять тисяч людей, що жили в Помпеях і його околицях. Зате вулканічна лава зберегла стародавні артефакти в безпрецедентному стані. Таким чином, трагедія минулого стала удачею сучасної науки.

Несподівано з'ясувалося, що велика частина жителів Помпей не дуже-то звертали увагу на чистоту жител. У будинках збереглися завалені попелом плити і кухонне начиння, нібито тут влаштовували свій гуртожиток якісь студенти.

А професор Теодор Пенья з Берклі вважає, що недостатній рівень порядності безпосередньо співвідноситься із загальним моральним духом городян - швидше за все, занепад моралі був перед виверженням на самому піку.

Також археологи дізналися і про особливу ощадливість стародавнього народу. Що особливо здивувало дослідників. Бронзові відра, покриті дірками і вм'ятинами продовжували ремонтувати і використовувати за призначенням, розтрісканий посуд не викидали і намагалися ремонтувати до останнього. Винне господарство за межею міста тримало спеціальний підвал для амфор: близько тисячі надщерблених, які давно пережили свій вік сосудин ніхто явно і не збирався викидати.

Також археологи дізналися одну важливих деталей. Городяни Помпей були утилізаторами. Так осколки збирали і переплавляли, щоб використовувати матеріал вдруге. Звичайно, говорити про жителів Помпей як про перших в історії найбільш економних прихильників утилізації ще зарано. Але отримані вже результати говорять самі за себе: кераміка та інші матеріали розбитих речей в більшій частині випадків були використані повторно або, неодноразово відремонтовані.

Нагадаємо, в італійському місті Помпеї під час розкопок археологи виявили скелет, який належав чоловікові. Біля скелета не виявилося голови, але вчених ошелешив не сам факт, а причина, по якій нещасний загинув.

Як повідомляв портал "Знай.uа", сексуальне життя Древнього Риму відома нам в основному з фільмів, але все далеко не так, як у фільмах. Яким було насправді їх інтимне життя, давайте дізнаємося.

Також "Знай.uа" писав, італійським археологам вдалося дізнатися справжню причину смерті людини, яку придавило кам'яною плитою, яка була нещодавно знайдена у Помпеях.