На території літописного Окольного граду Чернігова археологам вдалося знайти залишки згорілих споруд та загиблих людей, імовірно, періоду княжих війн-міжусобиць. Сталося це під час проведення охоронних археологічних досліджень.

Цю інформацію повідомила на своїй сторінці у Facebook кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Р. Шевченко Олена Черненко.

"Найцікавіші знахідки (підвіска із зображенням святого воїна, хрестик, металеві та скляні кільця тощо) походять зі згорілих будівель кінця ХІІ - початку ХІІІ століття. Останки загиблих людей і знайдені там же наконечники стріл дозволяють засвідчити, що пожежа сталася в результаті військового конфлікту. Скоріше всього, це була одна з відомих з літописів князівських усобиць", - зазначила вона в пості.

Черненко говорить, що згідно з літописом, "люті бої" чернігівців з дружиною Данила Галицького відбулися взимку 1234-35 років. Саме тоді Данило "захопив у полон всі Чернігівські країни, воював від Хрещення до Вознесіння".

Повідомляється, що археологи працюють на місці майбутньої прибудови до Чернігівської музичної школи № 1 ім. Вільконського. В ході досліджень їм вдалося виявити залишки щільної міської забудови Х-XIII і XVII-XVIII ст. і численний речовий інвентар того часу: уламки скляних браслетів, грузила, пряслиця, ножі тощо.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Нагадаємо
, що вчені НДІ прикладної екології Півночі Північно-Східного федерального університету, японського Університету Киндай і компанії Fuji TV виявили в Верхоянском районі останки мамонта з м'якими тканинами і шерстю.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Султан Орхан сформував особливий загін яничарів ще в середині XIV століття. Цих воїнів, набраних серед обернених у мусульманство військовополонених, боялися самі османи і забороняли їм носити зброю поза битви.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що на початку XIX століття найдавнішою цивілізацією в світі вважалася єгипетська. Пізніше, з виявленням шумерської клинопису, першою стала вважатися цивілізація Месопотамії. Вона утримувала першість до 1960-х років.