Американським археологам під час розкопок на території Луксора вдалося виявити в гробниці верховного жерця Амона кілька каноп – ритуальних посудин. Як стало відомо, у них зберігалися органи знатної жінки, яка жила в останні дні незалежності Стародавнього Єгипту. Про це повідомили в Міністерстві у справах старожитностей Єгипту.

Так, під час розкопок у гробниці Карабаскена, верховного жерця Амона в часи фараонів 26 династії, дослідники знайшли на її підлозі квадратну яму глибиною приблизно в півметра, в якій було заховано відразу чотири ритуальні посудини, в них єгипетські жерці зберігали органи покійних.

Як відзначають вчені, посудини збереглися майже в ідеальному стані, але деякі з них впали на бік і були частково розкриті через те, що гробниця неодноразово затоплювалась. На кришці всіх посудин були ритуальні написи, характерні для культу Амона часів 26 династії, і були виточені зі шматків алебастру трьома різними майстрами.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Ім'я їх власниці – Аменирдис, "дана богом Амоном". На думку вчених, вона була або родичкою фараонів 26 династії, або просто дуже знатною жінкою.

Варто відзначити, що Стародавні єгипетські катакомби все ще зберігають чимало таємниць. Одна з них досі мучить археологів.

Сучасні дослідники намагаються розгадати значення знахідок, зроблених більше ста років тому. Мова йде про так звані запасні голови, виявлені французьким істориком і мандрівником Жаком де Морганом.
Морган виявив перші голови в королівському некрополі Дашура. Скульптури були явно не відколоті від якихось інших статуй, вони лежали окремо та в особливих місцях.

Надалі археологи виявили ще 31 запасну голову. 27 з них були знайдені в гробницях в королівському некрополі Гізи, який знаходиться на північний захід від Каїра. Скульптурні голови, знайдені в гробницях аристократів і членів королівської сім'ї, в тому числі принцеси Меретиты III, мають безліч загальних рис.

Велика частина голів виготовлена з м'якого вапняку, притому нижня частина шиї являє собою основу, на якій може стояти голова. Залишки фарби кажуть, що скульптури були навіщось пофарбовані в червоний.

Як повідомляв портал "Знай.uа", археологи виявили у храмі цариці Хатшепсут підтвердження того, що фараони Нового Царства влаштовували морські та сухопутні походи в Центральну або навіть Південну Африку.