Стоунхендж відомий на весь світ пам'ятник культури і історії. Його загадка до сих пір турбує розум вчених. Вони вивчають не тільки сам пам'ятник, а й територію навколо нього, в надії виявити хоч якісь підказки.
Багаторічні дослідження показали, що Стоунхендж колись був частиною складної мережі споруд. У неї входили старовинні кургани, поселення, шляхи для церемоніальною ходи і могильники з золотом.

Проект сколихнув громадськість в 2015 році, коли вчені повідомили, що знайшли під землею в районі Дарінгтон-Волс величезний кам'яний круг "Суперхендж" діаметром 500 м.

Завдяки проекту Stonehenge Riverside стало відомо, що Стоунхендж зводили в два етапи. Спочатку вирили рів, зробили насип і коло з блакитного піщанику.

Їх вік датують приблизно 2500 роками до нашої ери - на півтисячоліття раніше, ніж думали спочатку.

На другому етапі побудови, звели легендарне кам'яне коло, це відбулося через 500 років після першого.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла В Україні почнуть масово карати ухилянтів – коли чекати перших штрафів від ТЦК
Показати ще

Але перші поселення на цій території з'явилися приблизно 9000 років тому. Схоже, древні жителі цих територій надавали їм сакральне значення задовго до зведення Стоунхенджа.

У 30 км від нього лежить менш відомий, але не менш важливий об'єкт - Ейвбері, де на найбільше кам'яне коло в Європі.

Втім, неолітичні поселення тягнуться ще далі - до території сучасного Уельсу, де доісторичні брити добували блакитний піщаник для внутрішнього кола Стоунхенджа.

Дослідники вважають, що величезні брили Стоунхенджа походять від Ейвбері.

Якщо і допустити, що стародавні брити перевезли камені з Уельсу з символічними і політичною метою, залишається питання, як вони це здійснили.


Передбачається, що люди не рухали камені, а їх принесло їх в південну частину Британії льодовиком. Але після того, як в Преселі-Гілс знайшли дві древні каменоломні, суперечки але з приводу цього практично припинилися.

Дослідники спробували перевірити, як стародавні кельти переміщали величезні камені на відстань 260 км.

Невеликі мегаліти вагою в 2 тонни або менш можна було просто тягнути на полозах.

Нещодавно археологи також знайшли останки кремації людей, похованих в Стоунхенджі.

Дев'ять років тому розкопки допомогли виявити 58 поховань, в яких були знайдені останки дев'яти чоловіків і 14 жінок.

Оскільки в Стоунхенджі ховали тільки людей з високим соціальним статусом, ця знахідка ставить питання про роль жінок в епоху неоліту.

Однозначно, що люди епохи неоліту були надзвичайно розумними і мали великі амбіціі.Современному людині поки неясно, яким чином багато поколінь протягом сотень століть будували такий величезний і бездоганний пам'ятник.

Як писав інформаційний портал "Знай.uа", вовка поховали з особливими почестями в гробниці.