Порцеляновий китайська ваза 18-го століття, знайдена на горищі одного з будинків у Франції, була продана на аукціоні за 16,2 млн євро (14,2 млн фунтів стерлінгів).

Відзначається, що екземпляр був проданий на аукціоні sotheby's в Парижі у вівторок, 12 червня. Її остаточна вартість значно перевищила всі очікування (організатори торгів спочатку розраховували її продати за ціною від 500 тис. до 700 тис. євро).

Цифра в 16,2 млн євро стала рекордом для французького відділення аукціонного будинку. Торги тривали протягом 20 хвилин.

Sotheby's не розкриває ім'я і національність покупця вази. Як зазначено на сайті аукціонного дому, рідкісна фарфорова ваза із зображенням оленів, птахів і дерев була випадково виявлена на горищі фамільного будинку у Франції і доставлена в паризьке відділення аукціонного будинку в коробці з-під взуття". Вона була створена в часи китайського імператора Цяньлун (1736-1795 рр.) з династії Цин.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще

Останнім власникам ваза дісталася у спадщину від родича, який помер у 1947 році. Як відзначають в аукціонному домі, ймовірно, вона потрапила до Франції в кінці 19 століття. Тоді в цій країні була поширена мода на китайське і японське мистецтво.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в Італії археологи виявили останки чоловіка, який, імовірно, був розіп'ятий на хресті, а потім похований без почестей на півночі країни.

Цю інформацію повідомляє науковий журнал Archaeological and Anthropological Sciences.

Під час вивчення останків, археологи виявили сліди-отвори у п'ятій кістки. Експерти вважають, що це свідоцтво розп'яття, "оскільки параметри діри вказують на те, що через неї пройшов цвях".

"Римляни винайшли розп'яття, але використовували його досить довго - до того, як у четвертому столітті цей вид кари заборонив імператор Костянтин. Записів про страти через розп'яття на хресті збереглося безліч, а от археологічних матеріалів - дуже мало; нова знахідка може бути лише другим відомим свідченням існування цієї жорстокої практики", - йдеться в матеріалі.