Група археологів зуміла відшукати руїни прадавньої піраміди в Мексиці, здійснюючи розкопки в штаті Пуебла. Фахівці обстежили пагорб Амалукан, під яким і були знайдені стародавні розвалени, які вразили їх своїми масштабами. Про це повідомили у виданні EFE.

Також, була опублікована інформація про те, що дана піраміда може очолити список найбільш громіздких споруд такого типу.

Відзначимо, вперше на руїни піраміди випадково натрапили робітники під час будівництва парку атракціонів на пагорбі, після чого про знахідку вони повідомили археологам.

Представники Інституту археології та історії відразу ж виїхали на вказане місце, розпочавши розкопки. Знахідку вчені вважають місцем проведення жертовних ритуалів, де могли проживати представники знаті і всілякі релігійні жерці.

Популярні новини зараз
Ухилянтам приготувати гаманці: штрафи за неоновлення даних можуть збільшити – на скільки "На Росію чекає повторення катастрофи": афонський старець передбачив потужну подію для України Вимкніть ці прилади з розетки, як йдете з дому: правила, які не можна забувати В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла
Показати ще

Дослідники припускають, що на вершині найдавнішої піраміди розташовувалася досить великий майданчик. Крім самих руїн експертам вдалося розкопати останки людей, а також численні вироби з зеленого каменю і стародавній посуд.

Варто відзначити, унікальна археологічна спадщина Мексики - піраміда Чічен Іца - під загрозою. Причина в стрімкому забрудненні атмосфери. Написи на вапняках, яким 4 тис. років, стираються під впливом хімічних речовин у дощовій воді. За найближчі 100 років вони можуть повністю зникнути.

Про це заявив біолог з Центру досліджень атмосфери Національного автономного університету Мехіко Пабло Санчес.

"Вапняк можна покривати захисним шаром. Ці камені повинні дихати, поглинаючи вологість і воду, тому герметик тільки прискорить їх руйнування", - сказав учений.

Вчені шукають альтернативні варіанти захисту. З такою ж проблемою зіткнулися на іншому континенті - Тажд-Махал в Індії стрімко втрачає свою білосніжність. Білий мармур, з якого побудований мавзолей, почав змінювати колір сірувато-жовтий. В цьому звинуватили нафтопереробний завод "Матхура", який знаходиться близько від пам'ятника.

Раніше, археологи висунули фантастичну теорію, що інопланетяни залишили людству важливий ключ в Єгипетському місті Гіза.

Вони аргументували свою точку зору тим, що швидкість світла становить 299,792 млн метрів в секунду, а географічні координати для Великої піраміди, яка знаходитися в Гізі - 29.9792458°(с. ш.). До цього людство не володіло цим фактом, так як до середині минулого століття вчені не могли вирахувати точну швидкість світла.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в піраміді Хеопса археологи відкрили невідому раніше величезну область порожнечі. Дослідження ведуться, але поки що вчені навіть не розуміють, що може там ховатися - таємна гробниця або скарбниця, або взагалі нічого.