Кілька днів поспіль вся столиця відзначає День міста.

З нагоди свята слід згадати найвідоміших киян, які увійшли в історію та стали популярними далеко за межами України.

Михайло Булгаков

Відомий письменник прославився завдяки своїм творам, які буквально просякнуті сарказмом, містерію та критичними поглядами на життя. Більшість критиків одноголосно називають кращим його романом "Майстер та Маргарита". Уродженець Києва, він провів у місті більшу частину свого життя, а вулички столичного Подолу завжди слугували для нього натхненням.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Навчався він у першій київській гімназії (зараз – Жовтий корпус університету ім. Шевченка), а на початку 90-х закінчив медичний факультет. Після тривалих років лікарської практики переїхав жити до Москви, але у своїх книгах та щоденнику ніколи не забував відзначити кількома словами спогади про рідне місто:

"Ех, Київ-місто, краса! Ось так Лавра палає на горах, а Дніпро! Дніпро! Неймовірне повітря, невимовне світло!", - писав Булгаков.

Казимир Малевич

Виріс у родині поляків, ходив до костелу, але писав статті переважно українською мовою. Батьки відкрили у ньому здібності до малювання і в 16 років він вступив до Київської художньої школи Миколи Мурашка. На його честь перейменували вулицю Боженка, де і народився майбутній художник.

Валерій Лобановський

Людина-легенда, який став візитною карткою вітчизняного футболу. Народився у Києва, закінчив місцевий політехнічний інститут, але ще з дитинства сенсом свого життя вважав спорт. Грати за "Динамо" почав у 1957 році, забив 71 гол, взяв участь у 258 матчах. Очолював "Дніпро", став п'ятикратним чемпіоном України та трикратним володарем Кубка Україна, Суперкубку УЄФА.

Міла Йовович

Голлівудська красуня ніколи не соромиться говорити про своє походження. Киянці вдалося не тільки підкорити заокеанську публіку, а й стати акторкою та моделлю. Вона переїхала до США у віці 6 років, адже мати хотіла, щоб донька зробила кар'єру. Вперше знялася у кіно в 13 років, а зараз співпрацює із найвідомішими режисерами та модними будинками світу.

Олег Блохін

Гордість українського спорту. Потрапив у "Динамо", де став одним із кращих гравців СРСР. Володар численних нагород, Кубка Кубків УЄФА, "Золотого м'яча", Суперкубка УЄФА та багатьох інших.

У 2003 році став головним тренером національної збірної України, зробив все можливе, щоб команду визнали однією із кращих на Чемпіонаті світу.

Як повідомляв портал "Знай.ua", киян запрошують на оглядовий майданчик з нагоди Дня міста.