Вчені змогли з'ясувати, скільки людей прибули на Американський континент із Сибіру. Як виявилося, переселення не було масовим, навіть навпаки - перша група складалася менш ніж з трьох сотень людей.

Звідки прийшли перші американці?

Коли, в якій кількості і чому люди прийшли до Америки залишається загадкою до цих пір.

Найпоширеніша версія така - перші палеоіндійці відвідали новий континет близько 14 тисяч років тому. Про це свідчать різноманітні археологічні знахідки на півночі континенту.

Після цього, між першими американцями відбувся розподіл на групи, які осіли в Північній, Центральній і Південній Америках. А близько 10 тисяч років тому розпався Берингів перешийок і аж до XV століття нашої ери палеоіндійці опинились відрізані від Євразії.

Популярні новини зараз
Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Індексація зарплат в Україні: коли чекати і на скільки перерахують виплати в 2024 році Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом
Показати ще

Це найпопулярніша версія переселення людей на Американський континент. Хоча існує безліч гіпотез, вчені так і не змогли прийти до єдиної думки з даного питання.

Що кажуть гени

Вчені-генетики проаналізували геноми мешканців сучасної Центральної і Південної Америки. Після того, вони порівняли їх з наборами генів представників корінних народів Сибіру, та деяких народів Китаю.

В ході дослідження з'ясувалося, що перша група переселенців становила всього 230 осіб.

Як кажуть вчені, переселення відбувалося за принципом надлишковості. В момент коли одна область виявлялася перенаселеною, від загальної популяції відгалуджувалась група і шукала собі новий будинок. Так, від Чукотки предки сучасних корінних жителів Америки досягли Аргентини.

Даний механізм був відомий вченим, основна новизна роботи в уточненому числі перших переселенців. Раніше деякі вчені вважали, що перших американців було 70, в той час як інші говорили про тисячі. Точна реконструкція подій минулого допоможе науковому співтовариству краще зрозуміти механізми розвитку людської цивілізації і, можливо, зробити прогнозованими деякі процеси.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", групи студентів з канадського міста Вінніпег отримала унікальну можливість виростити незвичайний кабачок з насіння 800-річної давності і навіть спробувати його на смак. Цю фантастичну історію розповіло видання NTD.tv.

Насіння стародавнього кабачка, що вважався вимерлим сотні років тому, були виявлені археологами в ході розкопок на резервації меномини близько Грін-Бея, штат Вісконсін (США), в 2008 році.