Група студентів з канадського міста Вінніпег отримала унікальну можливість виростити незвичайний кабачок з насіння 800-річної давності і навіть спробувати його на смак.

Про цю фантастичну історію розповіло видання NTD.tv.

Насіння стародавнього кабачка, який вважався вимерлим сотні років назад, виявили археологи в ході розкопок на резервації меноміні близько Грін-Бея, штат Вісконсін (США), в 2008 році.

Рідкісне насіння було заховане всередині глиняного горщика. Вуглецеве датування показало, що вік посудини становить 850 років!"Археологічні розкопки проводилися на індіанській території в Вісконсині, і вчені виявили глиняну посудину розміром приблизно з тенісний м'ячик, а в ньому було насіння", - розповідає Брайан Еткин, науковий консультант навчального центру Garden of Learning.

Ці дивні засохлі насінини овальної форми виявилися насінням стародавнього вимерлого виду кабачків, який колись розводили американські індіанці.

Пізніше студенти з Канадського університету міста Вінніпег (Канада) висадили це насіння, щоб перевірити його життєстійкість.


На їхнє здивування, насіння дало сходи в канадському грунті XXI століття. З нього виросли смачні кабачки!

"До липня пагони досягали 7,5 метрів в довжину ... Ми зібрали урожай з пари десятків кабачків. Найбільший був близько метра в довжину і важив 8 кілограмів", - говорить Сьюзен Мензель з Центру американських індіанців в Чикаго.Відроджений сорт кабачків отримав назву Гете-окосомін, що в перекладі з мови анішінаабе означає "дуже класний старий кабачок".

У вересні 2015 року студенти відсвяткували урожай, поласувавши цими величезними довгими кабачками яскраво-оранжевого кольору.

Середня довжина кабачків становила близько півметра.Решта насінин були передані в організацію Winona LaDuke, яка відстоює продуктову незалежність корінних народів Америки та пропагує традиційну їжу.

"Цей кабачок - символ племені і спільноти, в якій для кожного члена є місце і всім вистачає їжі", - говорить Еткин.

Зусиллями студентів, організацій і індіанських громад древній кабачок Гете-окосомін може повернутися в наш раціон в найближчому майбутньому!

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи виявили в Данії величезні поховання людей, які жили з II століття до н.е. до I століття н. е. Швидше за все, ці останки належать людям, які загинули в бою. Найдивніше те, що після смерті над ними здійснювали ритуальні дії.