Про це пише портал Акценти. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Журналістка та блогер Ірина Гриб у своєму авторському телеграм-каналі вважає, що в одеській БЕБ під час війни творяться досить дивні справи.

"Голова Одеського БЕБ Сергій Мунтян – особистість в Одесі нетривіальна і знаменита. Колегії називають його не інакше як «талановитий схемник». Саме Мунтян ввів Мельника в «блудняк» з листом на митницю, яким заборонили оформлення вантажів без присутності співробітника БЕБ. Як і в ситуації із зерном, все це незаконно. Отримує Мунтян офіційну зарплату в розмірі близько 112 тисяч гривень на місяць. Нещодавно Мунтян та Ко непогано «прикурили» від Альперіна. працюють» по портах та зернівках. Доповнення до ситуації 4% від Гетьманцева. Кажуть, що голова Одеського БЕБ Сергій Мунтян не розгубився і під цю історію оголосив зернівкам ще 0,4% з кожного інвойсу на «утримання місцевого БЕБу», – пише Ірина Гриб. .

Також журналістка нагадала, що, на її думку, так уже давно успішно працює так звана схема наповнення бюджету від Данила Гетьманцева.

"Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики вирішив наповнювати бюджет за рахунок зерновиків. І вигадав нетривіальну схему. Отже, експортерам зерна пропонується до здійснення експортної операції сплатити 2% + 2% податку (два платники єдиного податку за ставкою 2% або один платник з подвоєною сумою) від доведеної ціни. Ціни оновлюються раз на місяць. А ще разом із копією платіжного доручення необхідно надати документ, що підтверджує отриману суму доходу (банківську виписку або ін. документ)", - стверджує Ірина Гриб.

Популярні новини зараз
У чому різниця між трудовим та страховим стажем: українці дізналися головне про пенсію 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання "Жити до зарплати, знущаються...": українці з картками "ПриватБанку" втрачають все, нульові баланси путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Журналістка потім пояснює для людей, які не знають у подібних процесах, що це означає насправді.

"Два тижні тому в Одесу висадився десант у складі СБУ та БЕБ, і почали гальмувати всі операції з зерна. Експортерам було сказано, що вони повинні сплатити по 2% з кожної тонни зернових та олійних культур для наповнення бюджету, і це йде безпосередньо від Гетьманцева. Коммерси пообурювалися, але погодилися.Але через пару днів цінник підвищили до 4% відсотків, але не для всіх.«Свої» можуть сплатити 2% готівкою і продовжувати спокійно працювати. Кілька днів вивантаження зерна в портах взагалі зупинилося.А ще Гетьманців і компанія якось дуже цікаво розрахували середньоринкову вартість. Наприклад, пшеницю вони заявили по 219 доларів за тонну, а в портах її фактично приймають по 153. Ріпак заявлений по 482,76 долара за тонну, а фактично приймають його за 390. І це ще без урахування втрати майже 10% на курсі, адже вважають їм по 36,6 гривень за долар. Але встали всі з іншої причини - це так званий пункт 3 «Пам'ятки експортера». що підтверджує отриману суму доходу (банківську виписку, ін. документ). Це означає, що зерновик має отримати гроші до того, як поставить зерно. А тепер риторичне питання: хто купуватиме зерно за 100% передоплатою у країні, що виє. Нагадаю, що «свої» компанії за готівку можуть почати працювати. Всі ці документи є реально незаконними, і вимоги теж. Але тут постає питання – під кого це робиться? А робиться це під визволення ніш у секторі агро-промислового комплексу з продажу зерна та під визволення землі. З такими друзями й вороги не потрібні. Своїми діями Гетьманців фактично анулює всю роботу Президента із зернових коридорів. І цей випадок, коли внутрішній ворог, також підступний як зовнішній", – пояснює журналістка.