Про це пише портал ОРД. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБільше тисячі мешканців ЖК «Олександрівський» можуть залишитися без електрики, опалення та елементарних умов для життя через злочинну змову директора «Української будівельної компанії» Олега Мороза та підконтрольних йому рейдерів Тетяни Хитрик і Андрія Ковальського.
Станом на зараз директор ЗАТ «Української будівельної компанії» Мороз О.В., який побудував ЖК, утворив чималі борги у сумі понад 9 млн. гривень, збираючи кошти за користування електроенергією з мешканців, але не сплачуючи їх постачальнику. Фактичними керівниками ЗАТ «УБК» і багатьох, пов’язаних з ним компаній, є родина Мороз: син Олег Володимирович і мати Тетяна Михайлівна.
Сьогодні існує велика загроза відключення будинків, що розташовані на проспекті Валерія Лобановського 4В та 4Г, від електропостачання, незважаючи на те, що більшість мешканців сплачують ЗАТ «УБК» за спожиту електроенергію відповідно до показників квартирних лічильників і квитанцій ЗАТ «УБК».
Дана схема, а також непобудована трансформаторна і розподільча підстанції в названих вище будинках, нецільове використання і привласнення коштів мешканців ЖК містять ознаки кримінального злочину, а саме – шахрайства. Схожі способи, які створюють загрозу економічній та політичній безпеці України та її громадян, Мороз використовує і на інших своїх об’єктах в місті Києві та Київській області.
Багато років мешканці недобудованих і напівзбудованих будинків чинять спротив незаконним діям забудовника, вимагаючи у влади відстоювання їхніх прав на захист своїх інтересів та інтересів своїх осель.
Однак Олег Мороз намагається всіма можливими методами втримати контроль над будинком попри невдоволення мешканців.
Яскравим прикладом стало рейдерське захоплення ОСББ власниками квартир у будинку на проспекті Лобановського 4В.
За період з кінця квітня до 15 червня 2021 року, керівник ЗАТ «Українська будівельна компанія» Олег Мороз оформив право власності на 183 своїх співробітників та родичів по 1/500 частині підвального нежитлового приміщення № 178 (156,6 м²), яке складається з основного приміщення (134,6 м²), підсобного приміщення (ймовірно, технологічного коридору для прокладання електрокабелів, 9,6 м²) і сходової клітини (12,4 м²), без ремонту, вікон та підключень до яких-небудь комунікацій. Виходячи з того, що це приміщення знаходиться прямо над приміщенням трансформаторної підстанції, ймовірно, воно і є приміщенням розподільчої підстанції.
Після цього, 16 червня 2021 року, без жодного оголошення і без відповідного законного проведення Загальних зборів ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В», забудовник захопив управління будинком та рахунки ОСББ, на яких тоді знаходилось 480 тис. грн. загальних коштів. Розуміючи всю незаконність проведеної афери 16 червня 2021 року, Мороз із допомогою трьох мешканців будинку (Ткачук О.С.-кв.93, подружжя Хитрик Т.М.-кв.183а та Ковальський А.С.-кв.182), які ввійшли у склад «ініціативної групи», організував проведення чергових Загальних зборів 14 липня 2021 року, з метою приховати попередні незаконні зібрання. Ці фейкові збори відбулись в Жовтневому палаці в будній день об 11 годині ранку, де нібито взяли участь 199 осіб, включаючи 183 особи, так званих «співвласників» підвального приміщення.
На цьому зібранні були також присутні шестеро реальних власників квартир задля фіксації та контролю за дотриманням законності даних зборів, але їхні голоси враховані не були. Зважаючи на велику кількість «мешканців», які прийшли проголосувати за долю будинку об 11:00 в будній день, о 11:37 і 12:58 в Державний реєстр вже були внесені відомості за результатами цих зборів. Склад нового «управління» ОСББ:
Голова – Ю. Трач, особа з боргом по внескам в сумі 50 322, 92 грн, директор ТОВ «УБК-Сервіс», компанії яка за час обслуговування будинку з 2011 по лютий 2019 року, довела будинок і його технічне обладнання до плачевного стану,
О. Мороз – керівник ЗАТ «УБК», компанії, яка має борг по внескам в сумі 2 171 088, 30 грн, його матір має борг по внескам в сумі 590 430, 05 грн,
Я. Тальянський – заступник О. Мороза,
Ю. Назарчук – прораб О. Мороза,
Т. Хитрик – власниця квартири 183а.
Після цих подій мешканцями будинку було подано дві скарги в Офіс протидії рейдерству при Міністерстві Юстиції України, які були розглянуті на засіданнях центральної Колегії Мін’юсту 14 липня, 22 липня, 03 вересня, 17 вересня, 26 жовтня і 19 листопада 2021 року. Внаслідок рекомендацій Офісу протидії рейдерству Міністром Юстиції України було підписано два Накази від 15.11.2021 року №4087/5 та від 03.12.2021 року №4323/5 про задоволення обох скарг у повному обсязі. Ці накази відчутно вдарили по вже офіційно визнаних позиціях рейдерів на чолі з Державою.
Так, 19 листопада 2021 року терміново відбулася зміна «голови правління». Ю. Трач був замінений на Ю. Назарчука. 20 листопада 2021 року так само терміново відбулася зміна банківських реквізитів ОСББ «ПРОСПЕКТ ВАЛЕРІЯ ЛОБАНОВСЬКОГО,4-В» (перейменування відбулося 14 липня 2021 року). Забудовник Мороз О.В., з допомогою своїх афілійованих компаній, оскаржив дані накази Міністерства юстиції України в судовому порядку, намагаючись утримати контроль над захопленим рейдерським способом за підробленими документами ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В».
В результаті, 21 вересня 2022 року Господарський суд міста Києва, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 910/19774/21 за позовом ТОВ «АРТ ПАРК» (вищезгадана афілійована компанія забудовника) до відповідача Міністерства юстиції України про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України, вирішив: в задоволенні позовних вимог ТОВ «АРТ ПАРК» відмовити повністю.
11 квітня 2023 року Північний апеляційний господарський суд розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ТОВ «АРТ ПАРК» на рішення Господарського суду міста Києва від 21 вересня 2022 року у справі № 910/19774/21 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ ПАРК» до Міністерства юстиції України і постановив: апеляційну скаргу ТОВ «АРТ ПАРК» задовольнити частково, в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України від 15.11.2021 №4087/5 в частині пунктів 3 та 5 – провадження у справі закрити, в іншій частині позову відмовити. Тобто, наказ Міністерства юстиції України було визнано законним, окрім частини, яка стосується ТОВ «АРТ ПАРК». Проте наразі Міністерство юстиції України не може виконати свій наказ і скасувати незаконну реєстрацію 183-х так званих «співвласників» підвального приміщення, тому що забудовник заблокував виконання наказу своїм наступним судовим позовом, вже від іншої своєї афілійованої компанії ТОВ «ТД ПРОГРЕС» (справа № 910/11442/23).
З вищеописаного робимо висновок, що забудовник планує блокувати виконання наказу Міністерства юстиції України ще довгий час, подаючи судові позови від усіх 183-х, «співвласників» підвального приміщення по черзі. Щодо товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ ПАРК», жителі будинку звернулися до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до ТОВ «АРТ ПАРК» про визнання недійсним договору купівлі-продажу майнових прав на частку нежитлового приміщення №178, укладеного між продавцем ЗАТ «Українська будівельна компанія» та покупцем ТОВ «АРТ ПАРК». Підготовче засідання у справі № 910/19120/23 було призначено на 18 січня 2024 року. Керівник ЗАТ «Українська будівельна компанія» Олег Мороз, маючи повний контроль над захопленим незаконним способом ОСББ, діючи через наближених до нього осіб Ю. Трача і Ю. Назарчука, яких він призначив виконувати роль керівників ОСББ, з метою уникнення від сплати наявної заборгованості за комунальні платежі, встановлені судовим рішенням на суму 1 678 847,36 грн,, оскаржив це судове рішення в апеляційному порядку, а «уповноважені» представники ОСББ визнали апеляційні доводи О. Мороза, і, таким чином, в договірному порядку ухилилися від стягнення із забудовника та його матері боргових зобов’язань на суму понад 2,7 млн грн., чим завдали ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» шкоду у вказаному розмірі.
Зазначимо, що за постановою суду, всі рішення, які були прийняті на Загальних зборах ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» 16 червня 2021 року і 14 липня 2021 року, були визнані недійсними. 26 вересня 2022 року Господарський суд міста Києва розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 910/4782/22 про визнання недійсними всіх прийнятих рішень на Загальних зборах ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» 16 червня 2021 року, вирішив: позовні вимоги задовольнити повністю.
13 березня 2023 року Північний апеляційний господарський суд розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСББ «ПРОСПЕКТ ВАЛЕРІЯ ЛОБАНОВСЬКОГО, 4-В» на рішення Господарського суду міста Києва від 26 вересня 2022 року постановив: апеляційну скаргу ОСББ «ПРОСПЕКТ ВАЛЕРІЯ ЛОБАНОВСЬКОГО, 4-В» залишити без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 26 вересня 2022 року у справі № 910/4782/22 – без змін. 13 березня 2023 року рішення суду набрало законної сили. 18 вересня 2023 року Господарський суд міста Києва розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 910/21043/21 про визнання недійсними всіх прийнятих рішень на Загальних зборах ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» 14 липня 2021 року, вирішив: позовні вимоги задовольнити повністю.
Із матеріалів справи вбачається, що ухвалені рішення на загальних зборах 14 липня 2021 року прийняті фактично особами (183 особи з підвального приміщення № 178), що не є співвласниками, які відповідно не мають права брати участь в управлінні ОСББ. Відтак, рішення, прийняті меншою половиною загальної кількості співвласників, дійсними не є. 24 жовтня 2023 року рішення суду набрало законної сили. 5 грудня 2023 року Північний апеляційний господарський суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСББ «ПРОСПЕКТ ВАЛЕРІЯ ЛОБАНОВСЬКОГО, 4-В» на рішення Господарського суду міста Києва від 18 вересня 2023 року, постановив: апеляційну скаргу ОСББ «ПРОСПЕКТ ВАЛЕРІЯ ЛОБАНОВСЬКОГО, 4-В» залишити без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 18 вересня 2023 року у справі № 910/21043/21 – без змін.
Завдяки судовим рішенням були відновлені всі законні Статутні органи ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» і законно обране Правління ОСББ повернулося до управління будинком. Розуміючи, що справедливість на чолі з Законом руйнують рейдерські схеми Мороза, забудовник розпочав новий вир протиправних дій – 31 жовтня ним було організовано чергові незаконні Загальні збори ОСББ, на яких він обманом і брехнею протягнув всі влаштовуючи його зміни Статутних органів, по суті, здійснивши будинковий заколот. В результаті він поспіхом у вихідний день 4 листопада 2023 року зареєстрував зміни у Державному реєстрі.
Вочевидь, після такого зухвалого захоплення управління забудовником та невеликою купкою його прихильників багатоквартирного будинку, мешканці мають право на захист своїх інтересів та інтересів будинку, а також право чинити супротив свавіллю та беззаконню і вимагати повернення діяльності в правове поле. Мешканці будинку звернулися до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» про визнання недійсним рішення Загальних зборів від 31 жовтня 2023 року, визнання недійсним Статуту та скасування реєстраційних записів.
Також, Хитрик Т. М. з Ковальським А. С., при проведенні загальних зборів ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» 31 жовтня 2023 року, влаштували бійку з мешканцями будинку, причому Хитрик нанесла тілесні ушкодження сусіду, завдавши йому удару металевим мікрофоном по голові (відкрито досудове розслідування, внесене в ЕРДР № 12023105090001280 від 02.11.2023 року). Злякавшись відповідальності за скоєне, подружжя вирішило зробити хід у відповідь, і Ковальський подав в поліцію заяву з безглуздими звинуваченнями на адресу постраждалого сусіда. Досудове розслідування було відкрито 02 листопада 2023 року, внесене до ЕРДР № 12023105090001279, а вже 14 грудня 2023 року було закрито. Причиною стрімкого закриття провадження стала велика кількість мешканців, що дали покази проти самого Ковальського, за його вигаданими звинуваченнями та довідками з лікарні, які були відверто підробними.
Тепер більш детально про співучасників рейдерського захоплення будинку. На жаль, житло т. зв. члена правління ОСББ «ЧЕРВОНОЗОРЯНИЙ, 4-В» Хитрик Тетяни Миколаївни та ії чоловіка Ковальського Андрія Степановича, який є робітником телеканалу ICTV і диктором загальноукраїнського інформаційного телемарафону «Єдині новини», постраждало від влучання ворожого дрону 21 грудня 2023 року.
Усі сусіди співчували та бажали родині потерпілих здоров’я. Але, все те, що почало відбуватися згодом, викликало здивування і обурення мешканців будинку.
Хитрик і Ковальський активно використовували всі медійні майданчики для збору донатів для відновлення їхньої квартири, розташованої на пентхаузі будинку (були вибиті декілька вітражних вікон, постраждали м’які меблі, відвалились решітки припливно-витяжної вентиляції і впала новорічна ялинка з радянською зіркою). Під час збору було зібрано близько 800 тис. грн., половину з яких Ковальський обіцяв віддати на відновлення будинку.
За словами родини Ковальських, квартира повністю зруйнована, жити їм не має де. За інформацією нашої редакції на двох вони мають ще 4 квартири у столиці.
Однак вже 21 лютого, через 2 місяці після трагедії, коли ще тривав збір, Ковальський реєструє легковий автотранспорт TESLA MODEL Y 2022 року випуску, державний номер АА 5225 YA. Його дружина володіє не менш коштовним автомобілем Range Rover. Зазначимо, що на той час роботи по відновленню квартири ще не почались.
Ще раніше, влітку 2019 року Ковальський разом зі своїм знайомим купили у родичів Мороза О. В. чотири квартири (№ 183, 184, 182Б, 182В), площа яких була розташована на двох останніх поверхах будинку (25 та 26 поверхи), а також незаконно займала частину площі на технічному поверсі 1 та перепродали всі площі після незаконного перепланування/реконструкції та їх поділу.
Після незаконної реконструкції яку А. Ковальский провів без жодного відповідного документа наступних поверхів будинку: 25, 26 і 27 (технічний поверх). На поверхах де були дворівневі квартири (пентхауси), додалося ще декілька квартир, а на технічному 27 поверху де взагалі враховуючи висоту будинку нічого не може бути, навіть художніх майстерень, з’явилося аж 7 квартир привидів, до яких ліфт не їде, а під стелями з гіпсокартону проходять відтоки води з даху будинку. При цьому пожежні крани розташовуються вже у самих «квартирах-привидах». Проблему ліфтів подружжя Ковальських вирішило у досить екзотичний спосіб! Просто подовживши кабель ліфту та його шахту. Додатково встановили кнопку в самому ліфті (найвища кнопка без номеру — це і є захоплений технічний поверх).
Так на технічному поверсі, замість цих чотирьох квартир виникло сім нових. Також, в результаті незаконного перепланування/реконструкції, виникла квартира № 183А на 25 поверсі будинку, яка належить подружжю Хитрик і Ковальского. Це було зроблено на підставі неправдивої інформації в декларації про початок реконструкції цих квартир. Хитрик, будучи Головою осередку партії «Батьківщина» в Солом’янському районі, в 2014 році балотувалась до Київради разом з майбутнім керівником ДАБІ України Кудрявцевим О.М., а після невдалої виборчої кампанії, опинилась на посаді головного фахівця відділу зав’язків зі ЗМІ ДАБІ України.
Виникає логічне питання щодо природи появи незаконних сертифікатів і декларацій. 5 жовтня 2023 року Солом’янський районний суд міста Києва розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 760/15128/22 про зобов’язання за свій рахунок здійснити перебудову квартири № 183А шляхом її повернення до попереднього стану, який існував до її незаконного перепланування/реконструкції та відповідає Технічному паспорту на будинок, вирішив: позовні вимоги задовольнити.
5 лютого 2022 року Ковальський А.С. звернувся до Солом’янського районного суду міста Києва з позовом до сусідів, яким він раніше продав дворівневу квартиру (пентхаус) нашого будинку, про стягнення заборгованості. При розгляді справи № 760/1796/22 суд дійшов висновку, що ніякої заборгованості відповідачів перед позивачем немає, сусіди розрахувались за придбане у Ковальського А.С. нерухоме майно вчасно та в повному обсязі (3180384,57грн).
Рішення Солом’янського районного суду міста Києва підтвердив Апеляційний суд міста Києва. Рішення суду набрало законної сили 22 серпня 2023 року. Вочевидь, Ковальський А.С., який один раз отримав кошти з продажу нерухомого майна, мав на меті зробити це вдруге. Відповідач по вищевказаної справі, 15 листопада 2022 року подала до Солом`янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві заяву про вчинення Ковальським А.С. та його спільником кримінального правопорушення (шахрайство та інший незаконний тиск на заявницю).
15 лютого 2023 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва, в рамках справи № 760/1475/23, ухвалив зобов`язати уповноважених службових осіб Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою мешканки будинку про вчинення кримінального правопорушення і розпочати досудове розслідування.
5 квітня 2024 року реальні мешканці будинку проводять свої збори. Підготовка тривала протягом 6 місяців. Були витрачені чималі кошти на юристів та підготовку. Набравши понад 75% голосів, жителі будинку отримують довгоочікувану перемогу. Змінюють статут, голову правління та затверджують новий кошторис. І на цьому здавалося б все, мешканці повернули собі контроль над будинком. Однак, на зібрання прийшла і сама родина Ковальських, заручившись підтримкою представників забудовника, що мали при собі довіреності на представлення інтересів від понад 180 осіб. Так-так, це ті самі фейкові особи, яких забудовник наділив по 0,31 кВ метри з метою проголосувати і знову чисто по рейдерські захопити вчергове контроль над будинком. Втім мешканці підготувалися і до цього. Заздалегідь на зібрання було запрошено Національну поліцію, ГО «Муніципальна варта» та представника КМДА по питання ОСББ. Влаштувати чергове побиття мешканців чи зірвати збори за такої підготовки родина Ковальських не змогла. Хоча представники забудовника Мороза намагалися декілька разів порушити регламент проведення зборів, наголошуючи на тому, що у них більшість голосів. За декілька місяців до цього мешканці вигравши Верховний суд, фактично позбавили права голосувати вигаданих забудовником О. Морозом понад 180 співвласників по 0,31 кВ метри.
Про дане рішення ОЗГ забудовника була проінформована.
Усвідомивши, що спроби зірвати проведення зборів мешканців не мають перспективи, Хитрик, Ковальський, три адвокати (представники) забудовника відійшли в сторону та як пізніше виявилося провели власні збори за участі 182 фейкових голосів від забудовника, родини Ковальських та декількох власників квартир, що наближені безпосередньо до забудовника Мороза та самої родини Ковальських.
Нижче- фото, на яких чітко можна бачити різницю між зборами реальних мешканців будинку.
Та рейдерськими зборами, що провела родина Ковальських.
Мешканці, слідуючи нормам чинного законодавства, оголосили результати зборів за всіма питаннями, що обговорювались та виносилися на голосування. Належним чином були повідомлені абсолютно всі власники квадратних метрів у будинку, в тому числі родина Ковальських та понад 180 фейкових власників 0,31 кВ м.
Після цього новообраний голова ОСББ Віталій Купчак із нотаріально завіреним протоколом зборів та належно оформленим пакетом документів прийшов до державного реєстратора з метою реєстрації ОСББ. Державний реєстратор повідомив, що ОСББ вже зареєстровано і як ви вже здогадалися головою його є той самий Юрій Назарчук, який є підлеглим Мороза – власника УБК. Відповідно у реєстрації мешканцям було відмовлено. Зробивши запит до державного реєстру, мешканці будинку дізналися, що в той самий час паралельно були проведені ще одні збори, протокол яких підписала Тетяна Хитрик, а Юрія Назарчука було обрано головою ОСББ. Також було змінено статут та назву. Незважаючи на рішення Верховного суду, яке мали мешканці будинку, голосування відбулося квадратними метрами. Тими самими квадратними метрами, якими забудовник по 0,31 кВ м так щедро наділив усіх кого тільки міг – понад 180 людей. Реєстрація чергового рейдерського ОСББ відбулася за старою доброю традицією у ручних нотаріусів Мороза, а саме: Чорток і Бондар. Вони далеко не перший раз фігурують у брудних схемах власника УБК. З отриманого Витягу з ЄДР юридичний осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (копія витягу додається на фото нижче) стало зрозуміло, що 09.05.2024 о 19:11 державний реєстратор – нотаріус Бондар Т.М. приймає рішення про скасування заборони вчинення реєстраційних дій за №1000739970022024897. Та реєструє чергове ОСББ забудовника. Цю заборону наклали самі мешканці, оскаржуючи попередні збори рейдерського угрупування 31 жовтня 2023 року. Побоюючись чергових схем з боку забудовника.
Мешканці звернулися до «Офісу протидії рейдерству», міністра юстиції з закликом про допомогу. Написали декілька заяв до Національної поліції, за якими було порушено кримінальні провадження проти всієї злочинної групи Мороза та його поплічників: Юрія Назарчука, Тетяни Хитрик і Андрія Ковальського.
Наразі родина Хитрик-Ковальських продовжує свою деструктивну діяльність на шкоду мешканцям будинку, але боротьба триває. За інформацією від анонімних джерел, Мороз, Хитрик та Ковальський готують на 10 липня 2024 року заяву про банкротство ОСББ, розуміючи, що програють цю війну за будинок.
Підбиваючи підсумки, робимо висновок, що брехати в ефірі легше, ніж в судах, особливо, коли проти аферистів вже десятки програних судових засідань та експертиз, рішень Антирейдерської комісії, порушених кримінальних справ.
Проти всіх учасників злочинного угрупування Мороза, були відкрити кримінальні провадження, з внесенням відповідних даних до ЕРДР: 12024100090001342; 12024100090001343; 12023105090001280.
За наступними статтями:
-«Шахрайство» — ч. 4 ст. 191 КК;
-«Підробка документів» — ч. 3 ст 358 ККУ
-«Рейдерство» — ч.3ст 206 ККУ
«Нанесення легких тілесних ушкоджень» — ч. 2 ст 125 ККУ
«Фіктивне банкрутство» — ч.2 ст 215 ККУ.
Маючи такий кримінальний шлейф, постає ряд запитань, на частину яких слідство має дати відповідь.
Мороз О. В. — «Заслужений будівельник»!
Хитрик Т.М. – «Заслужений журналіст»!
Ковальський А.С. — диктор Національного телемарафона, телеведучий ICTV.
Яким чином та за що, вищезазначені особи, отримали свої звання та нагороди?
Хто покриває ОЗГ (організовану злочину групу) забудовника Мороза О. В. більше 10 років?