В останні місяці жителі Києва зіткнулися із серйозними проблемами через ракетні обстріли, які викликали дефіцит електропостачання. У такій складній ситуації багато хто звернув увагу на те, що рекламні екрани ТРЦ "Гулівер" продовжували працювати без перебоїв. Це викликало невдоволення серед місцевих мешканців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНещодавно стало відомо, що "Гулівер" прийняв рішення перейти на імпортну електроенергію через труднощі з українською електромережею, яка страждає від ракетних ударів.
"Гулівер" став одним із перших в Україні, хто перейшов на такий тип енергопостачання. Тепер вони закуповують електроенергію із чотирьох країн – Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини.
Хоча вартість цієї електроенергії вища за звичайну на 25%, на думку власників ТРЦ, це дозволить уникнути проблем з електропостачанням.
Однак Олексій Кущ, фінансовий аналітик, категорично не погоджується з цим. У своєму Telegram він стверджує, що таке рішення "Гулівера" скоріше комерційний хід, спрямований на збереження прибутку та уникнення обмежень, які зазнають звичайні жителі:
"Насправді – це все своєрідна схема, щоб не відключали, бо жодного імпорту електроенергії "в бочках" чи "каністрах" у Києві немає. Є ліміт споживання з урахуванням імпорту та власної генерації. І підключення Гулівера = відключення житлових будинків. У нас об'єднана енергетична система і ніякого "окремого кабелю" у Гулівера немає."
Коли ТРЦ підключаються до імпортної електроенергії, ціна для Gulliver зростає вдвічі порівняно із звичайною українською тарифною ставкою 9 гривень за кіловат.
Це дозволяє отримувати додаткові гроші у розмірі +30% до ринкової вартості, за рахунок клієнтів, які можуть дозволити собі платити, незважаючи на те, що в деяких районах, наприклад, на Позняках, людям видають електрику лише по дві години на день.
За таких умов люди не зможуть жити
Олексій у своєму спічі також порушив питання про теплову хвилю, яка охопила Україну. Він каже, що в умовах обмежень на електроенергію та поганих умов життя, таких як у багатоквартирних будинках, багато людей, особливо літні, можуть зіткнутися із ризиком для свого здоров'я:
"Це реальний соціоцид чи енергомор. У Франції якось підрахували, скільки людей помирає від спеки. Називалися цифри у 30 тис осіб на рік. Так це без відключень електроенергії та рівня життя у Франції. Скільки людей похилого віку в Україні в багатоквартирних будинках не переживуть спеку?" Не хочу нагнітати, але тисячі людей це не переживуть."
Нагадаємо, в Україні не з'являться нові ТРЦ: у чому причина
Раніше ми писали про те, що вкраїнка вкрала кафе у японського героя-волонтера Фумінорі Цучико: він розчарований у всіх нас
Крім того, Знай.ua повідомляв, у Кличка новий "розпил": Київрада передала під забудову низку об'єктів, навіть "лісопильню Сніжка"