У розпал війни та за гострої нестачі житла для постраждалих від ракетних обстрілів українців, Вищий антикорупційний суд вирішив витратити близько 60 мільйонів гривень на купівлю квартир для своїх нових суддів у 2025 році. Ця новина звучить, м'яко кажучи, дивно.

Ці гроші могли б піти на допомогу тим, хто реально потребує людей , чиї будинки зруйновані або пошкоджені, але натомість житло купують для суддів, у яких і так зарплати та пенсії досить "пристойні".

Людина, яка обирає квартиру для оренди. Фото: depositphotos
Людина, яка обирає квартиру для оренди. Фото: depositphotos

Згідно із законом, як повідомляє Судово-юридична газета, суддя ВАКС чи Апеляційної палати ВАКС, який не має житла, забезпечується державним службовим житлом на час роботи. І хоча це житло не можна приватизувати, воно все одно оплачується з держбюджету – якраз за ті самі мільйони гривень.

Керівник апарату ВАКС Богдан Крикливенко пояснив, що нові судді можуть приїхати із різних регіонів, і їм, мовляв, тому потрібні нові квартири. Дослівно це прозвучало так:

Популярні новини зараз
Горскоп на неділю, 15 грудня: час перезарядися і подумати про важливе Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди
Показати ще

"Необхідно враховувати, що нові судді ВАКС та АП ВАКС можуть бути з різних регіонів України, тому вимагатимуть покращення своїх житлових умов", – сказав він.

суддівський молоток, скріншот
суддівський молоток, скріншот

Суди – важлива частина системи, але що робити тим людям, котрі втратили все?

Цікаво, що гроші на ці квартири можуть прийти зі спеціальних фондів, до яких надходять штрафи, застави та конфіскації.

Нагадаємо, суддям хочуть збільшити премії: поки що недостатньо заробляють

Раніше ми писали про ситуації, коли командири перегинають зі своїми наказами: куди слід писати скарги

Крім того, Знай.ua повідомляв, що українець вибив із ПриватБанку 10 тисяч гривень: як довів провину