У Києві планують провести реконструкцію школи №23 в Биківні за 215 мільйонів гривень, що викликало чимало запитань через вартість будматеріалів.

Проєкт, який затвердила Київська міська військова адміністрація, передбачає збільшення кількості учнів до 960 та добудову нових класів. Однак, ціни на деякі матеріали, закладені в кошторисі, виявилися значно вищими за ринкові.

Шулявська розв'язка, початок будівельних робіт - березень, 2019
Шулявська розв'язка, початок будівельних робіт - березень, 2019

Наприклад, сталь для арматури, закладена в проєкті по 49 594 грн/т, коштує на ринку на третину дешевше. Цегла, яку врахували по 12,46 грн/шт, пропонується в інших місцях по 8 грн/шт, що робить її на чверть дешевшою. Крім того, матеріали для вогнезахисту та утеплення, як-от мінеральна вата та полівінілацетат, у кошторисі зазначені за цінами на 20-30% вище ринкових.

Шулявська розв'язка, початок будівельних робіт - березень, 2019
Шулявська розв'язка, початок будівельних робіт - березень, 2019

Популярні новини зараз
Горскоп на неділю, 15 грудня: час перезарядися і подумати про важливе З ТЦК одразу на передову: за якими критеріями розподіляють новобранців У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Найбільша сума в кошторисі (7,44 млн грн) виділена на вогнезахисний матеріал Ammokote, який у проєкті коштує 390 грн/кг, хоча його ринкова вартість значно нижча. Інші матеріали, такі як мозаїка, зазначені за цінами, які не відповідають ринковим, а деякі позиції, наприклад, швелери, прописані без точних розмірів, що ускладнює їхню перевірку.

Крім того, компанія-підрядник "Експорта" отримала договір без конкуренції, оскільки на тендер ніхто інший не подавався. За попередніми даними, компанія задекларувала дохід, значно менший за отримані від держави кошти, що також викликало підозри.

Раніше ми повідомляли, рада зобов'язала розкривати кошториси на будматеріали.

Чому в Україні будівельні проєкти не виправдовують очікувань- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, 27 % злочинів російського екологічного терору в Україні припадає на Харківщину.