Скандал навколо пенсій прокурорів на Хмельниччині продовжує набирати обертів, навіть після звільнення місцевого прокурора Олексія Олійника. Поки Офіс Генпрокурора обіцяє "розібратися", активісти та журналісти вже досліджують декларації. І знаходять цікаві цифри.

Так, Катерина Шевцова, керівник Черкаської обласної прокуратури, згідно з декларацією за минулий рік, отримала понад 785 тисяч гривень пенсії – це близько 65 тисяч гривень на місяць.

І все це при тому, що їй лише 42 роки. Для порівняння, її колега Андрій Замотайло, який очолює Черкаську окружну прокуратуру, за той же період отримав "всього" 251 тисячу гривень.

Про це повідомила журналістка Зоя Казанжи у Facebook.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили отримати новий тариф на світло: з такою ціною платіжки скоротяться на 50% Мільйони, знайдені у голови МСЕК Крупи, можуть повернути: заява прокуратури Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна Пенсіонерам платитимуть додаткові 2400 грн щомісяця: як скористатися новою програмою
Показати ще

Як нараховуються такі пенсії – залишається загадкою. За законом, прокурори з 25 роками стажу можуть вийти на пенсію, але зазвичай це відбувається після 55 років. А якщо прокурор має інвалідність, то виплати можуть становити 60% від зарплати.

На Черкащині зараз розслідують справу про підозрілі пенсії по інвалідності для 70 прокурорів. Поки звинувачень нікому не висунули, але слідство триває.

Юристи "Цензор.Нет" коментують, що змусити прокурорів пройти медекспертизу (МСЕК) практично нереально, хіба що вони втратять свою "броню" від мобілізації. Тоді військкомат може відправити їх на медичний огляд через військово-лікарську комісію (ВЛК).

Колишній заступник генпрокурора Олексій Баганець упевнений: якщо буде доведено, що діагноз для отримання інвалідності був фіктивним, то це вже тягне на кримінальну справу.

прокуратура
прокуратура

Адвокат Олег Шрам пропонує кардинальне рішення – прокурори мають обирати: або зарплату, або пенсію, щоб уникнути маніпуляцій. Щоправда, для цього доведеться змінити законодавство.

Тим часом у Верховній Раді планують обговорити, скільки інвалідних пенсій видають у правоохоронних органах та на яких підставах.

Нагадаємо, у Хмельницькому 50 прокурорів, на чолі з обласним прокурором Олійником, стали інвалідами: допомогла схема "слуги" Крупи

Раніше ми писали, що депутат, відомий хабарництвом та крадіжкою пива, пояснив, чому чоловіки ухиляються від армії: "Це провал держави"

Крім того, Знай.ua повідомляв, "Ти ніхто, ніде, ніяк": Найєм вважає, що держава має гроші на виплати пораненим захисникам