В органах української прокуратури працює 831 особа зі статусом інвалідності, з них 524 – прокурори. Ця цифра випливла завдяки запиту депутата Олексія Гончаренка, про що він повідомив у Telegram.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДе працюють прокурори з інвалідністю?
- В Офісі Генерального прокурора таких працівників 66, з яких 26 – прокурори.
- В антикорупційній прокуратурі їх лише троє, двоє з яких – прокурори.
- А ось в обласних та окружних прокуратурах цифри значні: 762 співробітники з інвалідністю, 496 з них – прокурори.
Кожен п'ятий працівник прокуратури отримує пенсійні виплати, але це не завжди пов'язане з інвалідністю. Прокурори можуть виходити на пенсію після 25 років стажу навіть без статусу особи з обмеженими можливостями.
Звідки галас?
Все почалося після скандалу на Хмельниччині. Голова місцевої медико-соціальної комісії Тетяна Крупа, підозрювана у незаконному збагаченні, допомогла оформити інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, включаючи самого прокурора області Олексія Олійника.
Після перевірки з’ясувалося, що 74% прокурорів з інвалідністю отримали свої довідки ще до 2022 року. Але питання залишилися: скільки таких довідок законне і чи немає тут зловживань?
Цікавий факт: серед перших заступників та заступників керівників обласних прокуратур вісім осіб мають статус інвалідності, але серед керівників такий статус ніхто не задекларував.
Поки що ситуація залишається пильною, а репутація системи прокуратури знову в центрі суперечок.
А ми нагадуємо, Україна витрачає мільярди на спецпенсії: силовики, прокурори та судді спокійно претендують на 100 000 грн на місяць
Також поспішаємо повідомити, що юристи працюватимуть з "Укрзалізницею" за 175 євро на годину: всього витратить майже 13 млн грн
Крім того, "Київавтодор" відхилив дешевий поспіль на ремонт Дарницького мосту: літера "З" зірвала тендер на 440 млн