Плазмові телевізори, зарплати у кілька тисяч доларів, дорогі авто і почесні грамоти – Державний оператор тилу під керівництвом Арсена Жумаділова безконтролько витрачає гроші платників податків на комфорт для співробітників у той час, коли ці гроші потрібні армії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У своєму блозі директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк наполягає на тому, що витрати ДОТ на свої потреби мають перевірити перевірці, а також має бути реакція президента.
«Пригадую, як на початку діяльності Державного оператору тилу з’явилися шокуючі новини: для нового офісу ДОТ почали купувати плазмові телевізори з великою діагоналлю. В нього з’явився великий, комфортний і красивий офіс. І тоді подумалось: а для чого ця розкіш?», - написав Миселюк.
Тепер, за його спостереженнями, часто можна побачити фото співробітників ДОТ у фірмових худі з логотипом. Крім того, ДОТ проводить красиві конференції – з великим екраном на сцені: «Все,як у якоїсь великої та багатої приватної компанії. Такі собі карикатурні Стіви Джобси».
У відкритому доступі можна знайти вакансії ДОТ, і зарплат, менших за 1000 доларів, там не існує, а є 1500 і 2000 доларів.
Також у системі «Прозорро» для своїх потреб ДОТ купує машини, зокрема «Пежо» серії 2008 і 3008. «Це така демократична європейська машина, хоча на ринку повно марок і моделей значно простіше і дешевше», - зауважив політолог.
На його думку, в око кидається чиновницька тяга до комфорту і розкоші, і виникає питання: чи це нормально, що військовий, який за визначенням ризикує здоров’ям та життям, забезпечується у рази гірше, ніж співробітники тилової контори, яка має його забезпечувати?
За минулий рік ДОТ витратив 75 мільярдів гривень. В той саме часдля бізнесу підвищили податки, зокрема, більш ніж у три рази зріс військовий збір, також додали податки для ФОПів, збільшили податок на прибуток для банків та для інших компаній. «Платники податків не зобов’язані створювати тепличні умови для людей, які лише те й роблять, що оголошують тендери на постачання товарів, бо користування будь-якими надмірними привілеями у воєнний час виглядають доволі дико», - каже Миселюк.
Політолог вважає, що дані про реальне забезпечення ДОТ не є військовою таємницею, ніхто не постраждає від того, якщо інформація про витрати ДОТ на власні потреби буде оприлюдненою.
Миселюк звернувся до Президента та МВС з питанням, чи не настав час щось зробити з цим.
Раніше видання «Дзеркало тижня», аналізуючи діяльність Міноборони, а також підпорядкованих йому Агенції оборонних закупівель і Державного оператору тилу, дійшло висновку, що міністр Рустем Умєров не зміг налагодити роботу в сфері закупівель. Також воно назвало недолугою спробу Умєрова усунути керівницю АОЗ Марину Безрукову та ліквідувати Агенцію через поглинання її значно меншим Державним оператором тилу. Своє рішення міністр аргументував «стандартами НАТО», що виявилося неправдою.