Про це пише портал Фром.Юа.

Стало відомо про нові спроби рейдерського захоплення Науково-виробничого центру «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» («БХФЗ»(англ.”BCPP”), за якими однозначно проглядається його акціонер і водночас конкурент на ринку лікарських засобів – Фармацевтична фірма «Дарниця». Втім, той, хто слідкує за ситуацією на ринку лікарських засобів, знає, що спроби «проковтнути» підприємство тривають ще з 2015-го року, коли «Дарниця» придбала 29,95% акцій «БХФЗ», що перебували у комунальній власності територіальної громади міста Києва – а Антимонопольний комітет України «не помітив» загрозливих ознак утворення монополізму у галузі.

Можливо, цьому сприяло те, що менеджмент «Дарниці» був близьким до минулої влади і користувався її захистом. Як-ніяк гендиректор фармацевтичної фірми Гліб Загорій пройшов до парламенту за списками «Блоку Петра Порошенка», а близький до Порошенка юрист Олексій Філатов зайняв посаду заступника глави Адміністрації президента, до повноважень якого відносилось «реформування» судів, а фактично – кадрове їх наповнення. До того ж Філатов мав приятельські зв’язки з генпрокурором Юрієм Луценком та «кумівські» – з першим заступником Голови Антимонопольного комітету Марією Ніжнік, так що рейдери Борщагівського заводу довгі роки знаходилися під надійним «дахом».

Зміна влади в країні позбавила Загорія цього «даху», однак розставлені по місцям надійні судді, потужний медіаресурс та амбіції залишились. Олексій Філатов і Марія Ніжнік полишили державну службу, повернулись у адвокатське об’єднання «Юридична фірма «Екво»», що одразу висунуло матеріальні претензії на фантастичні 200 млн гривень менеджменту та ключовим акціонерам БХФЗ, начебто через завищення закупівельних цін на активні фармацевтичні інгредієнти (АФІ). Фактично ж суд у справі №910/4707/21 закінчився нічим: представники Борщагівського заводу доказали у суді (з якого велась пряма трансляція), що ціни на АФІ були тотожні, а то й у декілька разів меншими, від аналогічних, що поставлялися іншими компаніями, а представники «Дарниці» фактично вводили суд в оману. Не вдалося адвокатам «Екво» і паралізувати діяльність компанії численними заявами/скаргами до Нацполіції: цього року були закриті у зв’язку з відсутністю ознак кримінального правопорушення як кримінальне провадження № 12021100000000607 від 09.07.2021 р., так і провадження № 52021000000000542 внесене до ЄРДР 22.11.2021 р начебто за ознаками неправомірних дій з боку керівництва заводу.

Популярні новини зараз
Нафтогаз попередив українців про нові правила подачі показань з лічильників ПФУ встановить надбавки пенсіонерам: скільки доплачуватимуть щомісяця Долар по 50, безробіття та ціни: фінансист підказав, до чого готуватися українцям на 2025 рік Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Зазнавши невдачі в Україні, представники «Дарниці» та Гліба Загорія минулого року перенесли свої позови до Швейцарії, де спробували заволодіти первинними бухгалтерськими документами, фінансовою звітністю, договорами, виписками по рахунках і т. п., подавши позов нібито від компанії БХФЗ та в її інтересах. Втім незабаром виявилось, що адвокатеса Антонія Моттіроні не мала жодних довіреностей діяти від їх імені, а американський громадянин, адвокат Нед Біл керувався договором, укладеним з... адвокатським об’єднанням «Екво». У підсумку і ця справа залишилась без розгляду, втім в розпорядженні громадськості опинився цікавий юридичний висновок адвоката «Екво» Євгена Левицького, згідно якого контроль над активами компанії в Швейцарії потрібен «Дарниці», аби «гарантувати майбутнє виконання позитивного судового рішення».

Чи не правда, дивно, звідкіля адвокату, що наразі переховується від мобілізації за кордоном України, відоме ще не вирішене судове рішення? Втім, знаючи зв’язки Загорія, Філатова і Ніжнік, ми можемо припустити, звідки. Очевидно, що Борщагівський фармзавод чекають нові спроби рейдерського захвату. Сподіваємося лише, що такі самі безуспішні, як і попередні.