Пам'ятаєте скандал із "прокурорами-інвалідами", які оформляли собі божевільні виплати без реальних проблем зі здоров'ям? Виявилося, що це була тільки верхівка айсберга. Є й інша, не менш цікава схема – із "звичайними" прокурорськими пенсіями.

Тут все влаштовано так, що навіть 39-річна людина може отримувати пенсійні виплати на сотні тисяч, не виходячи на пенсію та продовжуючи працювати. Про це розповіли у Gazeta.ua.

Зарплати та пенсії працівників прокуратури / фото: Gazeta.ua
Зарплати та пенсії працівників прокуратури / фото: Gazeta.ua

За законом, щоб отримувати звичайну пенсію, потрібно досягти пенсійного віку. Але для прокурорів все інакше: достатньо мати 25 років стажу, з яких хоч би 15 років – саме в органах прокуратури. Вік – неважливий.

Більше того, якщо Пенсійний фонд раптом не погоджується платити таку пенсію – є суд. І суд зазвичай стає на бік прокурора.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 23 квітня: середа несподіванок, перевірок і важливих виборів Пенсійний фонд попереджає: якщо цього не зробити уріжуть пенсію у травні Мізерну пенсію можна збільшити: пенсіонери мають право вимагати перерахунок Гороскоп на сьогодні, 22 квітня: на кого чекає прорив у вівторок, а кому варто триматися подалі від сварок
Показати ще

Так сталося, наприклад, із заступником голови обласної прокуратури Станіславом Муратовим. Він почав отримувати пенсію у 39 років, а пізніше через суд досяг її збільшення до 1,3 мільйона гривень на рік. До його стажу зарахували роботу охоронцем.

Прокурор / Фото: Pinterest
Прокурор / Фото: Pinterest

Чому суди погоджуються?

Тому що 2015 року Кабмін мав затвердити нові правила перерахунку таких пенсій – але не затвердив. І з того часу прокурори масово подають до судів, виграють справи та отримують величезні виплати.

Деякі додають собі стаж, прикріплюючи університет, термінову службу, будь-яку роботу у суміжній сфері. Суд це схвалює. У результаті - пенсії зростають, хоча людина продовжує працювати.

За даними журналістів, "третина прокурорів-пенсіонерів у керівництві обласних прокуратур скористалися методом та підвищили свої пенсії у два-три рази". І тепер інші також активно подають позови.

Суд. Фото: Адвокатпост.
Суд. Фото: Адвокатпост.
Суд. Фото: Адвокатпост.

У Раді вирішили трохи зупинити цей абсурд і запропонували платити прокурорські пенсії лише після звільнення з прокуратури.

Але коли справа дійшла до голосування – спершу не вистачило голосів, закон провалили. З другої спроби, 15 квітня, документ таки ухвалили у першому читанні. Але ще попереду голосування у другому.

Вгадайте, яке єдине відомство виступило проти цієї ініціативи? Офіс Генпрокурора. В Офісі вважають, що все має залишатися по-старому.

Тож поки військові отримують копійки та йдуть у бій, деякі прокурори у 40 років уже живуть на мільйонні пенсії – і продовжують працювати.

Нагадаємо, ексглава Пенсійного фонду Олександр Крупа задекларував клуб, купу землі та мільйони готівкою.

Раніше ми писали про те, що пророкатура, поліція та судді України висиджують сотні мільйонів у крипті: допомагають пережити війну

Крім того, Генпрокуратура залишила на посадах усіх 74 прокурорів з фейковою інвалідністю