Журналісти Bihus.Info з’ясували, що частина грошей, виділених на фортифікації в Україні, могла піти не на окопи й бліндажі, а в кишені підприємців, пов’язаних із чиновниками.

У 2024 році на укріплення оборони країни виділили близько 40 мільярдів гривень. Але замість того, щоб напряму закуповувати бетонні блоки й будівельні матеріали, у деяких областях використали сумнівні схеми з фірмами-прокладками.

Фортифікації, фото: Facebook
Фортифікації, фото: Facebook

Херсонщина: переплата на десятки мільйонів

Одна з таких компаній – "Глобал Білд Інжиниринг", яка отримала 280 млн грн на роботи в Херсонській області. Замість того, щоб закуповувати матеріали напряму, вона брала їх через іншу фірму – "Дніпр Промснаб Торг", яка з’явилась нещодавно й мала всі ознаки "пустушки".

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 23 травня: що готує день усім знакам Зодіаку – сюрпризи, випробування і неприємні відкриття Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії Гороскоп на літо-2025 для всіх знаків Зодіаку: Рибам не реагувати на колишніх, а Водоліям можна втекти Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
Показати ще

Різниця в ціні – близько 35 мільйонів гривень, які могли просто "осісти" у власників обох компаній. До речі, за даними журналістів, вони пов’язані між собою.

фортифікації ЗСУ на лінії фронту
фортифікації ЗСУ на лінії фронту

Житомирщина: фортифікації без будівництва

У Житомирській області ще цікавіше: компанія "Навітехсервіс" отримала більше 30 мільйонів, але нічого сама не будувала. Всі гроші вона перекинула іншій фірмі – "Рейсквік", яка далі переказала частину суми ще одній пов’язаній структурі – "Мелтнер Стронг". І та замість бетону закупила 56 тонн тканини.

Це виглядає як схема з виведення грошей у готівку, кажуть журналісти. Коли журналісти "Суспільне Житомир" спробували додзвонитися до фірми "Рейсквік", то почули відмовки й уникання відповідей. Чоловік сказав:

"Ви журналісти, ви й розслідуйте. Я теж можу зателефонувати вам із "лівого" телефону, сказати, що я представник СБУ і попросити, щоб ви розповіли мені про своє життя. Ні, я не маю відношення до роботи в "Рейсквіку".

Відповідальності – нуль?

За словами аналітиків, такі схеми – класичне відмивання бюджетних коштів. Частину грошей, які пішли через фірми-прокладки, навіть неможливо відстежити. А головне – формально підрядники, які отримали ці мільйони, навіть не відповідальні за те, що сталося, бо працювали через інші компанії.

Житомирська ОВА пообіцяла розібратись. Журналісти вже надіслали офіційний запит про те, хто і як обирав підрядників для таких важливих робіт.

Нагадаємо, у прифронтовому місті виділять мільйони на скляні зупинки: рішення влади викликало обурення

Раніше ми писали про те, що мер Покровська працює в Мадриді механіком і отримує зарплату з українського бюджету.

Читайте також про 110 квартир за два роки: родина ексдепутата Комарницького могла заробити сотні мільйонів на київській нерухомості