Бізнес буває легальним. Це коли компанія працевлаштовує співробітників, платить податки, бере участь в прозорих тендерах і працює з такими ж постачальниками товарів і послуг. Однак, справи можна вести і по-іншому - платити мінімалку директору і бухгалтеру, проводити тендери "серед своїх" і відвантажувати наліво або завищувати вартість послуг (їх, до речі, взагалі можна і не надавати).

Будучи директором (але, краще про всяк випадок все-таки засновником) фірми першого зразка, ви зможете і в профільній виставці з гордістю взяти участь, і навіть завидний контракт з будь-якої зарубіжної компанією підписати. У той же час, якщо працювати по-чорному, доведеться шукати таких же "бізнес-партнерів", і "вирішувати питання" з контролюючими органами.

Навіщо так себе вести, запитаєте ви? Все просто, законослухняний бізнес приносить всього 3-5% прибутку (це в кращому випадку). У той же час, якщо працювати через "одноденку або прокладку", можна на рівному місці урвати 100% або навіть зробити що-небудь відверто протизаконне і "ліквідуватися".

Не так давно ми вже розповідали про молоду і "перспективну" будівельну компанію GEOS, бенефіціаром якої є колишній керівник Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Михайло Голиця. "Компанія-лідер", "фірма з міжнародним визнанням", "девелопер року" - так вона себе позиціонує.

"Геос" - будує, "Геос" - здає, "Геос" - забезпечує людей житлом. І ми поки навіть не будемо торкатися питання про те, за які заслуги перед "громадою" відведених під будівництво площах він це робить. Цілком очевидно, що колишній керівник Департаменту будівництва знає, яким чином можна отримати землевідведення на законних підставах. Тим більше, що, судячи з усього, під брендом GEOS все ж ховається та сама "біла" модель ведення бізнесу, про яку ми говорили на початку.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати В українців залишилося кілька годин: дзеркальна дата 24.04.2024 допоможе вам виконати бажане, правила Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Проте, судячи з причетності прізвища Михайла Миколайовича до ряду скандально відомих будівельних фірм, від "заробітку" відмовлятися він не звик. І ми навіть не будемо акцентувати увагу на настільки древній афері, як справа горезвісного ТОВ "Пантеон-Інвест", яке міцно пов'язують з Голицею. Навіщо ж ворушити минуле. Тим більше, що прикладів його участі в сумнівних забудовах багато і нині.

Незважаючи на те, що назва компанії GEOS щорічно зустрічається в перших рядках всіляких будівельних рейтингів, ім'я її засновника - Михайла Голиці, часто потрапляє на перші рядки інших - менш привабливих хіт-парадів. Так, на початку цього року, його можна було побачити в рейтингу скандальних українських боржників-девелоперів.

Правда, фігурував він там безпосередньо не в ролі боржника. Звиклий брати і входити в долю в будівництві і компаніях інших забудовників, Голиця став компаньйоном одного з "метрів" українського девелопменту - Миколи Толмачова. Його фірма ТММ, створена ще в 1994 році, за фінансовими результатами 2016 року заборгувала своїм кредиторам понад 1 мільярд гривень.

Сумнівно, що про це не знав Михайло Голиця, адже, за словами самого Толмачова, свого часу інтереси його компанії лобіював саме тодішній заступник мера Києва Голиця.

В результаті виникнення фінансових труднощів у ТММ, як повідомляли ЗМІ, питання виникли і до діяльності дітища самого Голиці - компанії Геос. Зокрема, пов'язані з добудовою ЖК Альтер Его, коли стурбовані новинами про можливе банкрутство інвестори навіть спробували розірвати договори з компанією.

Чи не врятувало навіть те, що разом з Голицею, частку в компанії ТММ мали також і двоє інших впливових чиновників КМДА - Віктор Білич і вічний партнер Михайла Миколайовича по скандальним будівництвах - В'ячеслав Непоп.

З ім'ям останнього, до речі, Голицю об'єднують не тільки бізнес-інтереси, а й майже що родинні зв'язки (В'ячеслав Непоп, є діловим партнером дружини Михайла Миколайовича - Валентини Голиці). І дійсно, з ким же працювати, як ні з перевіреним в скандалах і співзасновництві ще однієї будівельної компанії "Житлоінвестбуд-УКБ" Непоп. Тим більше, що той вміє "залучати" в свої проекти кошти зі столичного бюджету. Згадати, хоча б, як він майже отримав 50 мільйонів гривень на будівництво садочка на Позняках або 330 мільйонів на фінансування капітальних інвестицій КП.