Унікальну статую, вирізану з алебастру, що може зображувати бабусю фараона Тутанхамона царицю Тіі, виявили днями археологи на західному березі Нілу в Луксорі.

Про знахідку повідомили в єгипетському Міністерстві зі старожитностей, пише Live Science.

Фігура була виявлена випадково під час реставраційних робіт в похоронному храмі в Ком Аль-Хіттан. Коли робітники підняли нижню частину величезної статуї короля Аменхотепа IIІ, вони побачили скульптуру цариці, розташовану праворуч від фараона. Її вік – близько 3400 років.

Королева Тії була дружиною Аменхотепа III і бабусею фараона Тутанхамона. Вона – донька жерця, але не зі знатного роду. Вийшовши заміж за правителя Єгипту, жінка народила йому шістьох дітей.

Популярні новини зараз
Кінець світу до 2027 року: дивний "мандрівник" у часі показав порожній Колізей у Римі та вимерлі міста Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків
Показати ще

Тіі померла приблизно в 1340 році до нашої ери. Вчені вважають, що спочатку вона була похована в гробниці Ехнатона. Після краху культу Атона мумії перевезли з Ахетатона і перепоховали в Долині царів. Останки цариці ідентифікували в 2010 році.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", вчені заявили, що кинжал з гробниці Тутанхамона має позаземне походження.