"Держава надаватиме знижки і кредити на нові котли" - Яценюк

поділитись

0

588

За придбання нових котлів держава доплачуватиме 20 відсотків від їхньої вартості. Державні банки надаватимуть кредити на опалювальну техніку

Держава компенсує 20% витрат тим, хто змінить старі газові котли на енергозберігаючі. Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Також він сказав, що скоро запрацює програма, за якою, кожен зможе оформити кредит на нові котли в державних "Ощадбанку" або "Укргазбанку".

"Ми порахували на прикладі одного будинку в Хмельницькій області, який має 90 метрів квадратних, економія кожен місяць на новому котлі становить в середньому 700 грн. Тобто на 700 грн треба буде платити менше спожитої енергії ніж тоді, коли ви платили при старому дуже неефективному котлі", - сказав прем'єр.

На компенсацію українцям купівлі котлів уряд вже виділив 1,5 млрд. грн.

"Це дуже правильна ініціатива. Завдяки ній перехід українців на нові котли можна зробити безболісним. Це дозволить, з одного боку, скоротити витрати на газ мало не кожної сім'ї, яка візьметься за заміну котла. З іншого, - кошти держави. Адже прийдеться купувати менше російського газу", - говорить "Знай" Володимир Марченко, економіст консалтингової компанії AFS.

Читайте також Кабмін схвалив нові санкції проти Росії

Однак на його думку, цю програму потрібно було оголосити рік тому, ще до підвищення цін на газ.

"Це було б справедливо. Так би багато людей уникло б великих витрат. Також варто було б робити знижку й кредитувати саме українські котли. Це б дозволило підняти вітчизняне виробництво, збільшити кількість робочих місць і вивести на новий рівень наше виробництво", - каже експерт.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
І що думають про "георгіївську" стрічку
0
0
19:46 20.07.2017
Як і кому піднімуть пенсії у жовтні
0
0
19:24 20.07.2017
Дивне рішення у такий відповідальний та історичний для "молодой рєспублікі" момент
0
0
18:38 20.07.2017