"Держава надаватиме знижки і кредити на нові котли" - Яценюк

поділитись
За придбання нових котлів держава доплачуватиме 20 відсотків від їхньої вартості. Державні банки надаватимуть кредити на опалювальну техніку

Держава компенсує 20% витрат тим, хто змінить старі газові котли на енергозберігаючі. Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Також він сказав, що скоро запрацює програма, за якою, кожен зможе оформити кредит на нові котли в державних "Ощадбанку" або "Укргазбанку".

"Ми порахували на прикладі одного будинку в Хмельницькій області, який має 90 метрів квадратних, економія кожен місяць на новому котлі становить в середньому 700 грн. Тобто на 700 грн треба буде платити менше спожитої енергії ніж тоді, коли ви платили при старому дуже неефективному котлі", - сказав прем'єр.

На компенсацію українцям купівлі котлів уряд вже виділив 1,5 млрд. грн.

"Це дуже правильна ініціатива. Завдяки ній перехід українців на нові котли можна зробити безболісним. Це дозволить, з одного боку, скоротити витрати на газ мало не кожної сім'ї, яка візьметься за заміну котла. З іншого, - кошти держави. Адже прийдеться купувати менше російського газу", - говорить "Знай" Володимир Марченко, економіст консалтингової компанії AFS.

Читайте також Кабмін схвалив нові санкції проти Росії

Однак на його думку, цю програму потрібно було оголосити рік тому, ще до підвищення цін на газ.

"Це було б справедливо. Так би багато людей уникло б великих витрат. Також варто було б робити знижку й кредитувати саме українські котли. Це б дозволило підняти вітчизняне виробництво, збільшити кількість робочих місць і вивести на новий рівень наше виробництво", - каже експерт.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
За словами адвокатів, у прокурорів немає доказів того, що Савченко планувала повалення влади
0
0
20:13 23.03.2018
Савченко підозрюють у підготовці терактів і державного перевороту
0
0
19:50 23.03.2018
Про це повідомили активісти на своїй сторінці в соцмережі
0
0
19:20 23.03.2018
"Богдан Моторс" Гладковського закупляє комплектуючі в агресора
0
0
18:50 23.03.2018