"Електронні черги в дитсадки не працюють" - КМДА

поділитись

0

422

Щоб влаштувати дитину в дитсадок, батьки мають заплатити хабар від 1500 гривень. Ті, хто такої можливості немає, залишаються і далі в електронній черзі

Черга в дитячі садки зростає, а ті, хто зареєструвався в електронній черзі, так і не змогли здати дітей у групи. Це цього тижня помітили чиновники КМДА.

За їхніми даними 14 тисяч столичних дітей перебувають у черзі в дитсадки. Таку кількість невлаштованих дітей пояснюють великою кількістю дітей переселенців, які приїхали в Київ із окупованих російськими найманцями регіонів.

У громадській організації "Рух за реформи" зазначають, що дефіцит місць у столичних дитсадках була й до військового захоплення Донбасу та Криму.

"Традиційно перед 1 вересня в столичній адміністрації знову заговорили про брак місць. Чиновники про це згадують тільки під кінець серпня кожного року або перед виборами. І починають активно шукати винних і шляхи вирішення проблеми", - говорить "Знай" Олександр Погиба, один із лідерів громадського руху "Рух за реформи".

Читайте також Водії "Київпастрансу" почнуть страйк, якщо їм не виплатять борги по зарплаті

За його словами, необхідно було б навести лад із орендою приміщень дитячих садків, які орендують різні організації.

"Їх можна було б відремонтувати за літо і відкрити там нові групи. Ну і, звичайно ж, будувати нові дитячі садки. Місто росте, і потреба в дошкільних установах тільки збільшується. Поки що батьки змушені вирішувати питання про влаштування своєї дитини в дитячий садок через хабарі та побори", - каже активіст

У громадській організації дослідили систему, за якою у дитячі садки приймають дітей. Визначили середній розмір хабаря, який мають сплатити батьки.

"Ціна питання починається від 1500 гривень. Малозабезпечені сім'ї просто не можуть собі такого дозволити, а електронна черга, якою хвалилися, показала свою неспроможність проти корупції", - констатує Олександр Погиба.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Реєстр спростить процедуру пошуку недобросовісних отримувачів пільг
0
0
11:45 23.07.2017
Жінка може розказати співвітчизникам правду про дії Путіна в Україні
0
0
11:21 23.07.2017
Температура повітря в столиці коливатиметься в районі 26-28 градусів з позначкою "плюс"
0
0
11:00 23.07.2017
Члени "нормандської четвірки" домовились про переговори
0
0
10:03 23.07.2017