Юристи громадської організації "Рух за реформи" розробляють механізми допомоги киянам для відновлення пільг на оплату комунальних послуг.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив "Знай" Антон Ізмайлов, представник "Руху за реформи".
Цього місяця кияни стали отримувати повідомлення з органів соцзахисту про те, що з 1 липня 2015 їх позбавляють пільг на оплату комунальних послуг.
"З введенням нових тарифів на ЖКХ різко виросло співвідношення витрат на комунальні послуги до середньої зарплати українців", - вважає активіст.
За його даними, зараз за комунальні послуги треба віддати майже 60% середньої зарплати.
"У розвинених країнах ці цифри на порядок нижче. У Німеччині, наприклад, це співвідношення становить майже 8 відсотків, у Польщі – 23 відсотки. Позбавлення киян пільг на оплату комунальних послуг є цинічною акцією влади. Вона перекладає проблеми в економіці на плечі простих громадян", - каже Антон Ізмайлов.
Читайте також "Столична влада має провести інвентаризацію майна" - експерт
Як відомо, значній частині населення пропонують отримати субсидії на загальних підставах.
"В Україні офіційний прожитковий мінімум в 7 разів менший реального, тому скасування пільг і призначення субсидій, прив'язаних до прожиткового мінімуму, призведе до того, що мільйони людей будуть поставлені на межу виживання. Та й до того ж субсидії абсолютно не компенсують витрати людей на комунальні тарифи", - говорить Ізмайлов.
З 1 липня 2015 року набрав чинності новий порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги, згідно з яким враховується сукупний дохід всієї сім'ї пільговика. В результаті значна частина пільговиків будуть отримувати субсидії на загальних підставах. Право на субсидію отримають лише ті сім'ї, чий дохід на 1 особу не перевищує прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До 30 листопада це 1710 грн, з 1 по 31 грудня 1 930 грн.
Нововведення стосується учасників дітей війни, жертв нацистських переслідувань, багатодітних сімей, чорнобильців третьої категорії, пенсіонерів з числа педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників і працівників культури, а також працівників міліції на пенсії. В результаті таких нововведень тільки в Києві з 230 тисяч сімей пільговиків субсидій позбудуться близько 90 тисяч.