Офіційно росіяни не пропускають через кордон української продукції. Вона, на їхню думку, не відповідає російським нормам ні по якості, ні по вмісту білків і жирів. Однак після відмови росіян імпортувати українські продукти продовольчий експорт України майже не зменшився.

"В Росії бракує своєї продукції. Якщо вони будуть споживати лише її, то швидко почнеться дефіцит і різке підвищення цін", - говорить "Знай" Василь Вінтоняк, директор консалтингової компанії "Інфагро".

На його думку, не допуск нашої продукції на російські ринки – це політичне рішення, прийняте через вороже ставлення.

"Все одно зараз вони споживають наші сири і сирні продукти. Їх поставляють туди нелегально через Крим та Білорусь. Наш сир їм підходить більше, ніж інший, бо має певні смакові властивості, популярні у Росії", - каже експерт.

Читайте також В українську агросферу інвестуватимуть американці і корейці - Мінагрополітики

Популярні новини зараз
За переказ у 100 гривень – штраф у 34 тисячі: за грошима українців ретельно стежитимуть Українцям нагадали про податок на карткові перекази: де межа між подарунком і доходом Більше не безкоштовно: Ощадбанк вигадав нові способи брати гроші з клієнтів Пенсійні надбавки у червні: які доплати отримають пенсіонери
Показати ще

Через великий попит росіян на українські овочі в Україні їх стало менше, вони подорожчали.

"Нелегальними шляхами туди поставляли протягом цього року багато капусти. Після зими у на її лишилося небагато у сховищах, тому ціна підскочила до 9 гривень за кілограм. Експортували туди і моркву, буряк й інші овочі. На них ціна теж підвищилася. А ось картоплю не везли, тому її вартість не росла", - говорить "Знай" Тетяна Гетьман, керівник проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти".

Як зазначають експерти, українські товаровиробники не мають альтернативи російському ринку. На європейський можуть потрапити через низьку якість товарів, азійський і африканський ринок має іншу специфіку.

Нагадаємо, в Росію продовжують експортувати український цукор, шоколад, горілку та пиво.