Україна введе додаткові мита на російські автомобілі. Ставка спецмит – 10-17 відсотків. За введення цього фінансового бар'єру для автомобілів з країни-окупанта виступала організація "Укравтопром", що захищає права вітчизняних виробників.

"У Росії діє кілька державних програм, спрямованих на допомогу їхньому автопрому. Через це російські автомобільні виробники мали можливість знижувати ціни на свої машини для України. Це створювало конкуренцію нашим виробникам", - каже "Знай" Олег Омельницький, директор компанії "Автоконсалтинг".

За останні два роки продажі російських машин суттєво скоротилися. Ще 2013 року російські ВАЗи були у "п'ятірці" лідерів за продажами, а зараз займають 2% ринку.

"Попит на них впав на 70 відсотків. Правда, зараз в Україні продається немало європейських і корейських машин, які зібрані в Росії. Це переважно авто бюджетного класу - Polo Sedan, Hyundai Accent, Kia Rio, Renault Logan та інші. До речі, спецмито поширюватиметься і на них також. Це означає, що ці машини подорожчають теж. І їх не вигідно буде сюди возити", - прогнозує фахівець.

Читайте також Половина реклами в Україні - нелегальна - експерт

Популярні новини зараз
ТЦК змінили плани щодо чоловіків 50+: як відбувається мобілізація Пенсії піднімуть і без індексації: хто та скільки отримає додатково Перекриють трубу: українці можуть залишитися без газу Син дніпровського кримінального авторитета "Наріка" Єрмак Петровський відкрив стрілянину: у постраждалого 8 поранень
Показати ще

Він вважає, що внаслідок введення спец мит, частка російських автомобілів на вітчизняному ринку зменшиться ще більше.

"Європейські й корейські машини до нас возитимуть із інших країн – із Словаччини, Румунії, Чехії. Не можна сказати, що їхня якість буде кращою за російську. Адже на всіх фірмових виробництвах діють типові стандарти контролю якості", - каже експерт.