У жовтні обсяг депозитів в українських фінустановах виріс на 1,7% - до 361,3 млрд грн. Про це повідомляють у прес-службі НБУ.

У доларах і євро депозитів поменшало на 2,4% порівняно із вереснем.

"Така ситуація спричинена тим, що є певна стабілізація по військовим конфліктах в Україні. На Донбасі хоч і хитке, але є перемир'я. Курс долара росте поступово, немає різких стрибків. Через це люди зрозуміли, що ситуація стала більш прогнозованою і почали нести заощадження в банки", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також Наступного року долар продаватимуть за 26 гривень - експерт

За його словами, населення більше вкладає коштів у гривні ніж в іноземній валюті.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

"Бо в гривнях вищі відсотки — 25-27 річних. У доларах, наприклад, - 8-12. Та й, як показала практика минулого року, валютний депозит значно важче забрати у фінустанови. На нього поширюються обмеження Нацбанку. Деякі банки не видавали валюти вчасно, пояснювали це тим, що у них бракує американської валюти", - говорить експерт.

Однак, на його думку, суттєвого збільшення депозитного портфеля банків не буде, бо люди здебільшого не довіряють вітчизняній банківській системі.

"Дуже багато банків закрили цьогоріч, під час валютних коливань не одна фінустанова затримувала депозити. Тому люди розчарувалися. Багато хто намагається купувати долари й тримати заощадження вдома", - пояснює Олександр Жолудь.

Нагадаємо, максимальна відсоткова ставна на гривневі депозити зменшилася цьогоріч на 3-4%.