Сьогодні вартість російського рубля впала до найнижчого рівня за останні 4 місяці — до 72,06 рублів за долар. Рубль почав падати після того, як вчора знизилася ціна нафти. Її на міжнародних біржах стали продавати по 36 доларів за барель.

"Також однією із вагомих причин падіння рубля є те, що росіяни перестали довіряти своїй валюті. Вони намагаються переводити свої заощадження в долари та євро. Така тенденція стала популярною в сусідній країні із 2014 року, після того, як країни ЄС і США ввели санкції. Але з кожним наступним витком подешевшання рубля вона посилюється. Відповідно збільшується попит на американську валюту й вона дорожчає", - пояснює "Знай" Володимир Марченко із компанії AFS.

Читайте також Яким буде курс долара у 2016 році - 3 прогнози

За його словами, американська валюта в Росії й далі дорожчатиме. Експерт має два прогнози на наступний рік.

"За позитивним для росіян прогнозом, через рік долар у них коштуватиме 90 рублів, за негативним, - 110-115 рублів. Позитивний сценарій реалізується, якщо вартість нафти повернеться до 40 доларів за барель і росіянам пом'ягшать санкції. Чим більш бездумно й непрогнозовано поводитиметься російська влада, тим швидше падатиме рубль. Адже крім цін на нафту американська валюта прив'язана ще й до політичних заяв і поведінки російської влади. Скажімо, за останні два три місяці важливу роль у падінні рубля відіграв конфлікт росіян із турками і сирійцями. Це показало слабкі позиції Путіна на міжнародній арені. Відповідно російські акції почали дешевшати", - пояснює експерт.

На його думку, Україна також може впливати на здешевлення російської валюти політичними й монетарними інструментами.

"Наприклад, тимчасове знеструмлення окупованого Криму суттєво підірвало довіру росіян на півострові до російської влади. Вони стали інтенсивніше конвертувати свої фінансові запаси у тверду валюту. Не таємниця, що певні групи наших товарів офіційно й неофіційно постачають до країни-агресора. Якщо на них ввести податок як на експорт до ворога, то таким чином можна на 3-7 відсотків зробить дорожчим продуктовий кошик росіян. Це призведе до подешевшання рубля", - пояснює Володимир Марченко.

Нагадаємо, на початку року в Росії один долар коштував 59-62 російські рублі.