Графік роботи з 9 ранку до 5 вечора, на думку вчених, погано позначається на самопочутті, знижує працездатність та погіршує здоров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБільшість людей прокидаються з самого ранку і починають свою робочу діяльність в 8 або 9 ранку. Оксфордські вчені дослідили це питання і з'ясували дивовижні факти. Ранковий підйом йде врозріз з біоритмами людського організму, що тягне за собою погіршення здоров'я.
Керівник експерименту стверджує, що початок робочого дня о 9 ранку призводить до депривації. Депривація - скорочення або повне позбавлення можливості задовольняти соціальні та психофізіологічні потреби. Вона супроводжується сплеском агресії внутрішньої і зовнішньої. Це особливий психологічний стан, коли організм відчуває потребу в деяких речах, в даному випадку - сон. Особливо це впливає на співробітників віковій категорії до 50 років.
Вчені досить сміливо порівнюють стандартний робочий день з справжнім випробуванням для організму. Виходячи з цих висновків, практично вся працездатна категорія людей піддається сильному стресу, тому трудоголіки часто мають проблеми з серцем і ендокринною системою, враховуючи той факт, що робочі моменти додатково приводять до стресу.
Експерти закликають всіх роботодавців перебудувати робочий графік, який на їх думку, повинен починатися з 10 години ранку.
Раніше, портал "Знай.ua", розповів про те, що люди, які часто сидять за комп'ютером, або взагалі – проводять біля монітору весь робочий день, можуть захворіти "тунельним синдромом".
За словами лікарів, захворювання має безліч різновидів, але, як правило, проявляється практично однаково – болі в пальцях руки, оніміння кінцівок, поколювання. Ставитися до цього серйозно варто вже зараз, адже наслідки можуть бути неприємні.